Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok embernél látom hogy...

Sok embernél látom hogy képeken kitakarják a rendszám táblát,de miért?

Figyelt kérdés
Legyen ez egy egyszerű Facebookos kép a motorról vagy egy autóról, lényegtelen mi. De sok ismerősömnél látom hogy kiszínezi vagy letakarja a rendszámot a képen. Ennek mi értelme van? Az utcán úgyis látja mindenki, nem?

2021. márc. 3. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Az utcán közterületen van a kocsi, azonkívül a hatósági jelzést kitakarni tilos az ellenőrzés szempontjából.

Egy közösségi oldalon az én döntésem, hogy megmutatom-e a rendszámot vagy sem. Ráadásul ha idegen kocsit fényképezek le valamiért (mondjuk ugyanaz, mint az enyém) ott annak tulajdonosától nem kértem engedélyt a kép készítésekor, ezáltal nem szeretnék feljelentésbe botlani, ha netán ő ezt sérelmezné.

2021. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
33%

Elmondhato hogy 3 dolog miatt takargatjak a rendszámot:

-mert sokan meg vannak győződve arrol,hogy a rendszám alapján bármi kideríthető az adott autóról,még a tulajdonosának is minden féle adata,pedig ez nem igaz.

-sokaknak meg fingjuk nincs semmiről csak látták,hogy más is igy csinalja,akkor ő miért ne

-valaki azt hiszi ez menő/divatos stb

2021. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Törvény tiltja olyan képekközzétételét, amely bármely módon beazonosítható
2021. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Na ez véletlenül elment. Sajá kocsidat úgy teszed fel, ahogy akarod, de idegen autók nem lehetnek felisnerhetők. A rendszám érzékeny adatnak számít. De még céges feliratokból is lehet baj.
2021. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Azért ,mert menősködik a kocsival.17-es felni,sötétítés,ültetés,turbo matrica.Facebook haver pedig lekéri az adatokat rendszám alapján és kiderül,hogy 1.0 60le fostalicska
2021. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De akkor az igazán jó, ha paintbe van átsatírozva vmi hülye színű ecsettel.
2021. márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerény véleményem szerint, inkább csak egy-két ember azt hiszik magáról, hogy ő pablo escobar és valami alvilági maffiózó autóként akarja beállítani a saját kocsiját... De rendszám alapján semmit nem lehet kideríteni max az évjáratot meg a motor típusát, azzal semmire nem mennek.
2021. márc. 4. 17:11
 8/9 anonim válasza:
Ez nem igaz rendszám alapján még a tulajdonos nevét,címét is meg lehet szerezni ha valaki nagyon akarja...
2021. márc. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű halandó nem fogja tudni kinyomozni a címet,nevet rendszám alapján.Mikor közterület felügyeletnél dolgoztam,valóban letudtam kérni a BM adatbázisából az összes adatot.De utána megkellett indokolnom,hogy miért kértem le.
2021. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!