Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell váltáskor a gázelvé...

Miért kell váltáskor a gázelvétel?

Figyelt kérdés

Ha nem emelnék le a gázról mi történne?


Köszönném az építő jellegű válaszokat, és nem azt hogy miért nem tudom ezt meg azt, mert hogy ez mennyire alap és én mennyire hülye vagyok hogy ezt nem tudom. Köszönöm!


2021. márc. 4. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan próbáld ki! Amint benyomod a kuplungot, fel fog bőgni a motor, amikor meg engeded fel, csúszni fog a kuplung. Egyik sem tesz jót a kocsinak.
2021. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fordulatszám felmenne azért nem jó? Ha felengedem akkor meg a "fogaskerekek" nem illeszkednének, ezért csúszna, ha jól értem, ugye?
2021. márc. 4. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Felugrik a fordulatszám, ami gáz. Úgyértve gáz, hogy nagyon bénának tűnik, ha valaki lát a járdáról, hogy így bőgeted a motort közben. Illetve üzemanyagpazarlás is.
2021. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tudnom kell még valamit ezzel kapcsolatban?
2021. márc. 4. 17:36
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Valószínüleg az sem tesz jót, hogy te gázpedállal tartod a fordulatot mondjuk 4000-ren egy benzines autón, és ahogy ráengeded a kuplungot, a fogaskerekek lerántják egyből 2000 fordulatra. Hosszútávon tuti ez is rossz.
2021. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Bömbölni fog a motor teljesen feleslegesen. Amikor pedig újra összezárod a kuplungot a nagy fordulatszám különbség miatt feleslegesen plusz kopást szenved. Tehát nem célszerű így váltani.
2021. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
azért mert amikor benyomog a kuplungot a kapcsolat megszűnik a lendkerék és a váltó fogaskerekei között, tehát a motorra nincs szükség arra a 2 másodpercre, és a következő fokozatnál ugyis gyorsitani fogsz. egnem az érdekelne ha pl tiltásig nyomod a gázt és felváltasz akkor a motorfék nem fog be? pl 50 ig nyomod 2-esben és berakod 3-ba akkor kicsit visszazökken a motorfék miatt nem?
2021. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 D. Brasco ***** válasza:
Amikor benyomod a kuplungot sebességben az kb olyan mint ha üresben lenne a váltó,azonnal fel fog pörögni teljesen feleslegesen a motor.
2021. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
#2: mire célzol, mi csúszna?
2021. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Felpörög a motor, majd amikor zárod a kuplungot, akkor ránt egyet az autó.

Többet fogyaszt, jobban kopik a kuplung, szóval csak káros hatása van.

2021. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!