Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora a teherbírása egy...

Mekkora a teherbírása egy 600köbcentis motorkerépárnak?

Figyelt kérdés
Mindig is ki szerettem volna próbálni a motorozást utasként, és megkérdeztem egy ismerősömet, hogy nem vinne-e el. Láthatóan zavarba jött, habogott, és csak annyit mondott, hogy egyszer majd sort kerítünk rá. Kellemtlen szitu volt, mert úgy éreztem, hogy a túlsúlyom miatt (108kg) tereli a témát.

2021. márc. 7. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Általában ez nem okoz gondot, de mindkettőtöknek kényelmetlen lenne. Ha pedig a pilóta alig 60kg akkor hátsó teló nagyon összeül, ezzel tehermentesítve az első kereket... gondolom ennek egyértelmű a következménye.
2021. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ő vékony srác, talán 65kg körüli. Tehát a konklúzió, hogy kövéren alkalmatlan vagyok a motorozásra?
2021. márc. 7. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértem. Főleg, ha nincs gyakorlata benne, könnyen elborultok. Ez nem olyan, mint az autó, hogy beülsz és kész. Utasként is tudnod kell, hogy mit csinálsz ,vagy konkrétan nem tudja bevenni a kanyart miattad.
2021. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Sok motoron állítható a teleszkóp így magy egy pár perces átalakítással simán megoldható.

De persze függ attól is, hogy milyen motor.

A barátod mennyire tapasztalt?

Ha valaki motorral utast szeretne vinni akkor vagy a vezetőnek vagy az utasnak tapasztaltnak kell lenni. Különben nagyon könnyen zakó lehet a vége. Motoron ilyenkor hatalmas szerepe van annak, hogy az utas, hogyan mozgatja a súlypontját és abszolút nem csodálom ha valaki nem mer magánál nehezebb utast vinni, ha nincs benne gyakorlata.


Ez nem személyeskedés, és nem a motor képességéről szól. Szimplán csak nem szeretné, hogy baleset legyen.

Persze nem biztos, hogy ez a forgatókönyv..

2021. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
108kilóval nem vagy kifejezetten túlsúlyos, sokkal inkább ő vézna. Vicc hogy 65kilós gyerekek 600assal motoroznak...
2021. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 szoktál látni motoros csajokat?

50-60 kilóval simán tudnak kezelni egy hatalmas dögöt.

Nem a súly számít hanem a technika.

2021. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!