Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fullad le a robogóm?

Miért fullad le a robogóm?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg van egy yamaha jog nevű robogóm, és nehezen de néha beindul. Ha be is indul szinte semmi erő nincs benne és kb 10 méter után lefullad. Én benzid túladagolásra tippelnék. Ha valaki jártas a témában, kérem írja meg mit csináljak.

2021. márc. 9. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha túl dús keveréket kapna akkor hidegen könnyen indulna, majd ahogy melegszik szépen lassan kezdene haldokolni.

Milyen típusú karburátor van rajta? Írd be a nevét youtube-ra és ott találsz videót tisztításról, beállításról.

2021. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos fogalmam sincs, hogy milyen karbija van.
2021. márc. 9. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Első nekifutásra karburátort kéne pucolni.(+ beállítani)

Gyertya milyen színű?: világosbarna/sötétbarna/szürke/fekete....?

Esetleg még több információt tudsz mondani a motorról?- mennyit állt eddig, vagy most romlott-e el.....stb.

Még annyit meg lehet próbálni, hogy a légszűrőt leveszed rola és úgy próbálod meg beindítani hátha az van eldugulva.

Egyenlőre ennyi...

2021. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyertya fehér, de azzal semmi gond nem volt. A robogórol nem sok információt tudok, mert használtan vásároltam, de volt használva rendszeresen. A légszűrőt is szedtem már le róla, de úgy se indult, illetve lefulladt.
2021. márc. 9. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehér?

Hát ha a gyertya elektródái fehérek az arra utal, hogy az üzemanyag-benzin keverék benzin szegény.

Ez általában 3 dologtól lehet: 1. (nagyon) rosszul beállított karburátor

2. Eldugult fő/alapjárati fúvóka ( karburátor pucolásával orvosolható)

3. falsot szív a motor: (szimeringek elöregedése, rossz hengerfej-, hengertalp tömítés,....)

Én így kezdeném a "diagnosztikát": Megnézném....

1. van e benzin az üzemanyagtankban-

2. a benzincsap nincs-e eltömődve (jut-e/van-e benzin a karburátorban)

3.karburátor fúvókáinak tisztítása

És azután ha ez sem jött be akkor lehet gondolkodni, hogy vajon hol szívhat falsot....

2021. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2021. márc. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!