Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Izzítógyertya cserét el lehet...

Izzítógyertya cserét el lehet rontani?

Figyelt kérdés
Az autó most volt izzítógyertya cserén, a szerelő 4db kamoka izzítógyertyát vett, 3db volt kiégve elvileg amit ki is cserélt, a régieket megkaptam. Na most, az autó a csere óta a hidegben sokkal tovább teker, nehezebben indul valamint egy adag fehér füst kijön a kipufogóból mikor beindul. Ezek egyike sem volt eddig tehát szervíz előtt sokkal könnyebben indult. El lehet rontani valamit izzítógyertya cserénél?

2021. márc. 9. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. A legnagyobb probléma az, hogy Kamoka. Kinek volt az ötlete, hogy egy noname vacak izzítógyertya legyen beszerelve az autóba?
2021. márc. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, Volvo esetén konkrétan tudom, hogy ha még gyárit is teszel bele, akkor sem fog jól működni, amíg nem viszed el szakszervizbe, ahol az autó szoftverjét hozzá hangolják.
2021. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elsőre reagálva: én már csak a végén szembesültem vele amikor láttam az autóba a dobozát:D egy ilyen "egyszerűen" működő dolognál ennyit számítana a márka? Eddig tényleg sokkal könnyebben indult, na de eddig elviekbe 3 gyertya kivolt égve, most hiába a vacak márka elvileg mégiscsak új, viszont mégis teker vagy 6-7mpet az önindító mire erőre kap. Mondjuk ez a kivolt égve is annyit látni rajta hogy feketésebb a vége, de nem teszelték. Lehet ilyen hogy hiába új a gyertya mégis ennyire szarul működjön?


Második: ez egy egyszerűbb honda, van itthon volvo is ott tényleg minden bonyolult, de az még garanciás hálisten:D

2021. márc. 9. 21:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ennyit számít a márka, olcsóbb gyártmány tud ilyet produkálni.
2021. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pedig azthittem egy relatíve egyszerűen működő dolognál azért ennyit nem számít, mégse egy motorvezérlőről van szó. Viszont tény hogy én sem tudtam mit rak bele. De első indításnál még a szerelőnél mondom beindítom, be se indult első próbára. Miután beindult utána visszaindításnál már indul ahogy kell neki így szervíz után 100% hogy az lesz, főleg hogy az elviekbe 3 kihalóba lévő gyertyával -10be nem haldoklott ennyit mint most 0fokban
2021. márc. 9. 21:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért a rém egyszerűnek gondolt gyertyáknál is számít a minőség.

A másik kérdés a fehér füst.

Vízpára, de honnan van a víz?

Hűtő folyadékot nézted, nem olajos, nem hiányzik?

Jó esetben csak egyszerű vízpára a kipufogóból.

2021. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

BERU izzitógyertyát tegyél bele, az tökéletes.

De a DELPHI-vel is tökéletes volt az enyém.

Amúgy milyen autó?

2021. márc. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem hogy a gyertya lenne a hibás.

Egy gyertyának csak az a dolga hogy izzítson, semmi más. Vagy jó vagy kiég és akkor semmit nem csinál.

2021. márc. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Civic 7gen 1.7cdti az autó. Levegőszűrő olaj meg olajszűrő volt még cserélve de azért nemhinném hogy rosszabbul indulna. Amihez meg ugye nyúlt még az az izzítógyertya, és ugye az felelős az indulásért is, valszeg az van oda de ma megnézetem őket.


Amúgy a fehér füst az sem volt a nehéz indítás előtt, víz nem fogy és csak annyi a jelenség hogy a hosszabb indítózás végén van egy kis pára szerű.

2021. márc. 10. 07:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Dízelnél a fehér füst az el nem égetett üzemanyag.

Vízpára annál nincs.

Nézd meg, egyáltalán izzít-e, ne a visszajelző lámpánál, az akkor is jelez, ha nem izzít.

Ellenőrző izzót kötsz az izzítók, és test közé.

Bár elvileg annál az opelnél csak dísznek vannak az izzítók, látod, hogy 3 rossz volt, mégis indult.

Más dízelnél 1 rossz, már köhög, füstöl,. nem akar beindulni.

2021. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!