Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor kötelező a márkasze...

Most akkor kötelező a márkaszerviz vagy sem?

Figyelt kérdés

Több cikket és itteni kérdést olvastam ebben a témában, de nincs egyetértés. A kérdés, hogy ugrik-e a garancia, ha nem márkaszervizben javíttatom az autót? Egy EU-s rendelet szerint nem, ugyanakkor úgy tűnik, mégis akadhatnak problémák.

Én itt most nem olajcserére, vagy nagyobb javításokra gondolok, hanem kisebbekre, pl: fékbetét és/vagy féktárcsa csere, klímajavítás, stb.

Előre is köszönöm annak, aki megosztja a tapasztalatait ezzel kapcsolatban.


2021. márc. 10. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy ugrik. Szerinted ha összetaknyolja egy magánszerelő, akkor majd garanciában kijavítják a tákolásait?
2021. márc. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Naná, hogy buktad a garit. Egy szaros mobilnál is bukod, nemhogy egy sokmilliós autónál.
2021. márc. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Döntsd el mi eri meg jobban. Ki fizetsz kb 3x annyit minden oljacserekor mintha te csinalnad, de cserébe ha esetleg van valami nagyobb baj vele akkor az garanciális. Kivéve kopó alkatrészek
2021. márc. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem kötelező, én csak először vittem és soha többet.
2021. márc. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Igazából szerintem, ha normális a márka szerviz, mert felénk van egy pl jo Hyundai szerviz ott nem huzzak le az embert. Tehát érdemes lenne elvinni ha jo a szerviz és nem le huzos mert akkor végig garanciális ameddig tart, nem tudom hány év, és ha eladod majd x évesen mutathatod hogy halo ez végig márka szervizben vezetett
2021. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Kopó alkatrsézek cseréjét NEM kell a márkaszervizben elvégeztetni. Az éves szerviz, abból is csak az állapotfelmérés, átnézés részét kell csak rájuk bízni. Pl. sógorom az új autójában otthon cseréli az olajat, a garancia ettől megmaradt.

Egyébként az sem mindegy, hogy melyik márkaszervizbe viszed, nagy árkülönbségek vannak.

2021. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Kopó alkatrészek is, meg a kötelező vizitek is azért olyan drágák amúgy garanciaidő alatt, mert (elvileg) olyankor lépésről-lépésre követnek gyártói utasításokat.

Mindent a nagykönyv szerint, újra zsírozva/tömítve mindent, akkurátusan, az egészet dokumentálva a rendszerükben.


Hogy pontosan ezekből mit végeznek el, az ügyfél számára titok.

Kap egy pecsétet :)

2021. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kopó alkatrészek cseréjét nem kell elvégeztetni akkor mit kell?
2021. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
amúgy simán szervizeltetném én magam az autót akárhol, úgy sem jönnek rá hogy nem csak ők nyúltak bele...
2021. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

#8 vagyok és meg mindig kiváncsi.

De biztosan rájönnek mert látszik, lehet ok olyan alkatrészt használnak amit ok úgy megjelolnek ahogy kell. Másrészt meg 200e km-es autónál ha nem kell cserélni féket az elég érdekes lenne pl. De marha egyszerűen utánna járhat bárki ha besétál egy szalonba. És elmondják ugyanezt.

2021. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!