Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125ccm motort hogy lehet...

125ccm motort hogy lehet átírni másnak a nevére?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni ismeröstől egy motort de ő se se én nem tudom mit kell csináli hogy jogilag az enyém lehessen. 50ccmhez tudom hogy csak adásvételi kell. Itt hogy működik?

(Ui.: rendszámos motor így változik valami?)



2021. márc. 10. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mint egy autónál.
2021. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából így:

Kinyomtattok 4 példányban adásvételi szerződést, kitöltitek értelemszerűen, 2 tanúval, mindegyiket mindenki aláírja. Odaadod a pénzt neki, ő odaadja a forgalmit meg törzskönyvet (meg a kulcsot a motorhoz), létrehozol egy kötelező biztosítást aznaptól, majd bemész kormányablakhoz 2 adásvételivel meg a papírokkal, de csak miután csináltál eredetvizsgát (vagy a haverod megcsinálja, az is jó, ha azonnal mész vele kormányablakhoz). A kormányablak intézi a többit, te meg fizetsz nekik a szolgáltatásért. A haverod meg bejelenti kormányablaknál, hogy eladta a járművét.


Azaz igen, elég sok minden változik rendszámos motornál.


De amúgy google a barátod, kb 42342135 helyen le van írva. Magyarul.

2021. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 D. Brasco ***** válasza:
54%
Én ugy tudtam 8 általános nélkül nem lehet jogositvanyt csinalni....ezek szerint ezen változtattak?!?
2021. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
adasvételi szerződés, eredetvizsga és érvényes biztosítással a kezedben leballagsz az okmányirodába és átíratod
2021. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoktól az emberektől akik értelmes választ adtak a kérdésemre. Viszont ha nem szeretném a rendszámot akkor ugyan ez a procedúra? És késöbb vizsgáztathatom hogy vissza kapja a rendszámát.

(3as megvan a nyolc általánosom de köszönöm hogy feljöttél bohóckodni és ezzel elvehettem az életedből drága perceket.2es én kerestem interneten de szószorosan nem irták le vagy nem találtam ezért írtam ki gyikre.)

2021. márc. 10. 14:24
 6/18 D. Brasco ***** válasza:

Úgy nem ér,hogy 7 első meg 1 második 😉

Egyebkent ezt mindjárt gondoltuk,hogy te semmit nem találtál a neten ezzel kapcsolatban.....


"Viszont ha nem szeretném a rendszámot "


Ez meg mi?!?Mert egy papiros-rendszámos motornál ez nem ugy megy,hogy te valamit nem szeretnél.....bár had talaljam ki,hogy az a nagy terv,hogy te 50-esként akarod használni?!Talált süllyedt

2021. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen csak is vissza szeretném papirozni úgy hogy van 50esem... de ha csak crossoznék vele erdőbe akkor minek a rendszám? Amugy mind a 8 általánosom sorba szereztem meg látom enyi észel ahogy te válaszolgatsz úgy veszem neked abból 4 kisegìtő mert nem azt kérdeztem hány általánosom van hanem valaki tud e segíteni a kettő közt nagy a különbség kedves 6os. Ha nem segítesz inkább menj májncráftozni mint hogy beleszolj felnőttes dolgokba ez nem neked való.
2021. márc. 10. 14:42
 8/18 D. Brasco ***** válasza:

Neked az a felnőttes dolog,hogy hülye vagy mint a segg,erre még büszke is vagy,és mindezek mellé még csalást is akarsz elkövteni?!?

Hidd el nekem foglalkozz inkább gyerekes dolgokkal,mint pl hogy tologatod a műanyag traktort a homokózóba és brümmögsz hozzá,mert egy ilyen 12 éves pistikének mint te vagy az való.....még hogy felnőttes dolgok......

2021. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Beszámolnál hogy milyen csalást akadrok elkövetni? Vissza papirozni egy 125öst? Huh tényleg nem buknék le vele mert halladszódna hogy az biztosan 50es csak a kipufogó miatt ilyen a hangja... melyik része nem érthető annak hogy én az erdőbe használnám? Oda nem kell rendszám akkor minek fizessem pluszba a műszakit ha nincs rá szükség? Azért írtam le hogy a rendszámra nincs szükségem ergo ki akarom vonni.
2021. márc. 10. 16:25
 10/18 D. Brasco ***** válasza:

"Azért írtam le hogy a rendszámra nincs szükségem ergo ki akarom vonni."

Na az remek mert azt csak ugy tudod,hogy leadod a bontóba es hivatalos bontasi igazolassal.

Vagy ideiglenesen,de akkor sem kell leadni a rendszámot,es legalisan nem kozlekedhetsz vele.......olyan hogy "visszapapirozás 50-esre" meg NINCS!!

2021. márc. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!