Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtó gyertya beszorulás...

Gy.Ata kérdése:

Gyújtó gyertya beszorulás megoldása? Fiat Bravo 1.4 en gyertyát cseréltem,de a 3. hengerbe úgy be van szorulva, hogy krovával sem ment, megindult de nagyon nehéz tekerni, félek beleszakad.Egyelőre jegeltem a cserét, nehogy c vágányra kerüljön a kocsi

Figyelt kérdés

#beszorult gyújtógyertya #gyertya kiszedés
2021. márc. 14. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha már megy, akkor sztem ki fog jönni. Nálam is ez volt. Végig nehéz volt csavarni, de kijött aztán.
2021. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Játsszál vele, hogy nem csak kifele tekered, hanem vissza is. Utána megint kifele de kicsit tovább, aztán vissza. Önts egy kis motorolajat a gyertya alá és várj vele pár percet.
2021. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Móta volt benne a gyertya amúgy?
2021. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mióta van benne, most vettük a kocsit használtan. Nem túl gondos gazditól, mert az egyik első tárcsafék pofa is vason futott már.
2021. márc. 16. 05:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam ki és be tekerni de olyan nehezen ment, hogy inkább leálltam vele, félve, hogy beleszakad.Majd megpróbálom forró motornál is,mert ez eddig hideg motornál volt. esetleg elektromos ütve csavarozóval.
2021. márc. 16. 05:49
 6/8 anonim ***** válasza:
De forró motornál még rosszabb, mert akkor könnyebben meg tud sérüléni a menet. Én is ilyen apró mozgásokkal tudtam csak kivenni a kb 18 éves gyertyákat, de az újak utána már szépen gyengéden belementek. De ha úgy van, akkor inkább vidd el szerelőhöz.
2021. márc. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kenoanyagot adjal neki.
2021. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tekerd ki, és fújd tele WD40-el, vársz 2-3 percet, aztán párszor ki-be meghajtod, utána szépen ki fog jönni. Beleszakadni nem tud, vagy még nem láttam, hogy gyújtógyertya beszakadt volna, izzítógyertya igen, de gyújtó nem.
2021. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!