Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Németországba készülök...

Üdv! Németországba készülök autóval április elején. Mire érdemes odafigyelni az úton, előre felkészülni?

Figyelt kérdés
Soha nem hagytam még el az országot, most mégis rá kényszerülök. Mire érdemes figyelni, hol tudok autópálya matricát venni osztrák és német pályára? Mennyiben nehezíti a helyzetet, hogy németül nem tudok, csak angolul valamennyire? Kecskemétről megyek Münchenbe.
2021. márc. 14. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy valsz online be kell jelentkezned és karanténba kell vonulnod. Meg készülj teszttel is.

Németorszában ingyenes az autópálya, osztrák matricát bármelyik kúton kapsz az M1 mentén.

2021. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Még Magyarisztánban, az osztrák határ előtt szinte minden benzinkúton kapsz osztrák matricát. Németországba nem kell.

Sem a magyarországi matricavásárlásnál, sem a németországi tankolásnál nem lesz gáz a német nyelv hiánya.

2021. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a matricánál sokkal fontosabb, hogy a karanténszabályokkal tisztában vagy-e.....


Online is megveheted az osztrák matricát:


[link]

2021. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 napon belüli érvényes pcr teszt legyen nálad.

Téli kerekek legyenek fent ha Ausztriának(csak erre tudsz) mész vagy M+S jelölés legyen a gumin(nyárin nincs, csak negyevszakoson, telin)


Jó ha előre megveszed a matricákat, csehbe már csak online tudod kártyával megvenni, telefonról nem működik. Mondjuk Münchenbe osztrákon keresztül mész úgyis.


Pumpa, defektjavító, de inkább potkerék legyen nálad (nálam van mind2.


Ja igen, friss térképes GPS szintén legyen az autóban. Jó a waze, persze,csak nem erre. De majd rájössz.


800 km az út, ami valljuk be nem vészesen sok(kinek mi), ha jó időben indulsz 8 óra alatt megjárható.

2021. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ausztriában menetrögzítő kamera tilos, legyen kikapcsolva, kihúzva.

Németországban radarelőrejelzés tilos, telefon, navi nem szólhat.

2021. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, most olvasom, hogy nem beszélsz németül. amit a #3-ban írtam, itt van angolul is:


[link]

2021. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Téli gumi még áprilisban is kell? Csak mert én már inkább a nyári gumikkal gondoltam kimenni, így 1 hónapra. Kamionozok belföldön, úgyhogy a vezetéstől nem vagyok megijedve, de elvállaltam egy Németországi munkát, így ez a része újdonság lesz. Itthon Google Mapset használok, de majd veszek egy GPS-t szerintem addig. A karantén szabályoknak pedig majd utána járok, de ezzel kapcsolatban talán tud majd a munkáltatóm segíteni, ezt a jövő héten tisztázzuk még.
2021. márc. 14. 16:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Április közepéig kötelező az osztrákoknál a téligumi.
2021. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz, mert Ausztriában hivatalosan csak tranzit forgalom engedélyezett úgy, hogy egyáltalán nem állhatsz meg. 3,5 órás út minimum egyhzuamaban csak Ausztria. Szóval tankolj fullba a határ előtt, matricát vedd meg bármelyik benzinkúton az M1 autopályán. Németországba nem kell semmi, viszont most nagyon szigorúak a beutazasi feltételek, ennek járj utána (csak csendben súgom, ha Passaunál mész, a kutya nem állít meg a határnál).
2021. márc. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja most latom Münchenbe mész, az nem Passau irány. De gondolom máshol is ez a helyzet.
2021. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!