Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne a jobb?Ha a kocsimat...

Mi lenne a jobb?Ha a kocsimat elvinném egy karosszérialakatoshoz drága pénzért vagy egy olyan ismerőshöz aki ért ehhez a dologhoz de ingyen megcsinálná?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen rozsdásodás esetén mit csinál a karosszérialakatos,mivel tud többet és mit tud csinálni jobban annál a személynél aki ért ehhez a dologhoz de nem ez a szakmája?Egy 24 éves kocsiról lenne szó.Aki ért ehhez a dologhoz az normálisan lecsiszolná a rozsdás felületet és purhabot vagy festéket használna utána.A karosszérialakatos szakember is hasonló dolgot csinálna csak rengeteg pénzért?


Alvázról,küszöbről és még néhány felületről lenne szó


2021. márc. 16. 08:20
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
87%

Az ismerősöd elrejtené a hibát, de nem javítaná meg. A purhab nem fém.


A szakember kivágja a rozsdás részt, újat hegeszt, fényező lefényezi.

Purhabot kifejezetten utálják a szakik mert nehéz eltávolítani, flexeléskor vagy hegesztéskor kigyulladhat.

2021. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem.Ha házilag lenne ez megcsinálva mennyire vennék ezt szigorúan a műszakin? Legszívesebben szakemberhez vinném,a kérdés az hogy mennyire drágán csinálná meg.Szerintem az a legjobb megoldás hogy elviszem műszakira és ha ott nem megy át a rozsdásodás miatt (ami egyébként nem katasztrofális) akkor megfontolom hogy mit csinálok,kérek egy árajánlatot egy karosszérialakatostól és ha nem túl drága meg lenne elég pénzem rá akkor inkább hozzá vinném.Köszönöm a választ!
2021. márc. 16. 08:49
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Műszakin semmit nem szólnának mert nem tudják hogy a festék alatt mi van. Szépre vagy nem szépre de meg lett csinálva, nincs lyuk.


Az önszopatás elkerülése miatt viszont határozottan nem ajánlom a purhabot.

2021. márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki purhabot, gittet meg festéket használ az nem ért hozzá csak kókányol. Egy fél év múlva kiesik az egész.

A karosszériás ért hozzá, ha normálisan megcsinálja hosszú évekig nem lesz gond a kasznival, de ennek komoly ára van. Egy 24 éves autónál általában már nem éri meg. Ezt neked kell eldöntened.

Purhabozni akkor szoktak, amikor még egyszer át akarják lökni a műszakin és utána megy a bontóba.

2021. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat.Mindenki fel lett pontozva!
2021. márc. 16. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm sokallta a küszöbjavítás árát, ezért ő maga vette kézbe a dolgot. Mindkét oldalon a már rohadozó küszöbbe villanyszerelő gipszet nyomott, amennyi csak belefért. Kötés után szépen lecsiszolta, és boltban kapható, azonos színű szprével lefestette. Járni nem járt vele addig, amíg műszakira nem vitte(néhány nap múlva)


Azán elégedetten sörözött, mert óccón megúszta..


(szerintem jószemű szakember szemrevételezéssel is megállapíthatta, hogy nem lakatolt a Polo.)


Nem szabad spórolni, a (jó)szakember pótolhatatlan.

2021. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van!
2021. márc. 16. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, a miheztartás végett, vettem egy autót, ami ki volt lakatolva, lakatos által.


Én akkor még nem értettem hozzá. de elkezdtem a takeszolásait megszűntetni, és megcsinálni azokat amiket a lakatos nem csinált meg.

Mostanra lassan elfogy a négyzetméter táblalemez amit erre szántam, és SOKKAL jobb lett ahhoz képest amit a hivatásos ember művelt rajta..


Ha a haverod ügyesen bánik a flexxel, hegesztővel, csinált már ilyeneket, akkor csináljátok meg közösen. de ha csak szerinte ért hozzá, akkor inkább ne.


Lakatos és lakatos közt pontosan akkora a különbség, mint teológus, és geológus közt.. (ég és föld) láttam olyan munkákat pénzért amiért én szégyelltem magam, és láttam már gyönyörű lemezmunkákat is amiket földi halandó nem igen tud megfizetni.

2021. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki meg épitőipari anyagokat szeretne egy kocsin használni, annak úgy a miheztartás végett, a közepes kalapácsommal elhelyeznék egy közepes ütést a kézközépcsontjaira, hogy tudja hol a helye.
2021. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha purhabot használtok majd, azt tudd hogy egyik lakatos sem fogja elvállalni legközelebb, mikor javítani kéne. Ha találsz olyat aki elválalja, akkor az is olyan mester lesz mint a haverod...
2021. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!