Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszerfalon lyukakat mivel...

Műszerfalon lyukakat mivel lehetne eltüntetni?

Figyelt kérdés

1997-es Toyotám van, még talán 2000-es évek elején a műszerfalba lett csavarva egy telefon tartó, amibe nyomkodós nokia-n kívül más nem igen fér...szeretném kiszedni, de akkor alatta 3 szép lyuk díszeleg, mivel lehetne eltünteni, van erre valami speckó paszta, vagy ilyesmi? (fekete-sötétszürke a műszerfal)?

Vagy kicsit prosztó megoldás: matrica rá és kész?


2021. márc. 17. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt bárhogy megcsinálod látszani fog hogy kókány megoldás.

Úgy csináld meg hogy te elviseld.

2021. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem gyakorlatom van ilyen javításokban, de nem ajánlom, hogy megpróbáld.


Lassú kötésű epoxi gyantát bekeverek valami szinezővel - ilyen esetben akár finomra porított cigaretta hamuval, esetleg más szinzőt is keverek bele, amíg el nem érem a megfelelő színt.

Ha elérem a belső részét, ráragasztok szigetelő szalagot, hogy ne follyon be lyukon(ezzel kezdem).

Amikor már kezd megkeményedni az epoxi -folyamtosan kevergetem, el kell találni a megfelelő állagot, ráadásul ilyenkor már gyorsan szilárdul, gyorsan kell dolgozni.

Finoman kitöltöm az lyukat, majd nedves, szappanos ronggyal, esetleg papítörlővel elsimítom a tetejét. Majd különböző eszközökkel kialakítom a megfelelő texturát.


Ha megszáradt, lehúzom a szigszalagot.

2021. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még valami:

A cigaretta hamutól az epoxi csaknem teljesen fekete lesz -ezzel szoktam sötétíteni egyéb színezőket.

2021. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-3-as vagyok.


Bocs, hogy csak lassan "cspegtetek", de nem szoktam átgondolni ezeket a műveleteket, automatikusan megy, másrészt eddig nem értem rá.


Ha még nem kezdtél hozzá, néhány trükk:

A száraz színezőanyaggal kialakíthatod a ébekevert epoxi állagát. A kötésidőt a hőmérséklettel csökkentheted, vagy növelheted -pl.: hidegben, szabadban lassabban köt, melegítve gyorsítható a kötési idő.


Ha matt felületet akarsz, a teljes kötés előtt az újaddal az újaddal tapogatva tudod kialakítani.

Ha még kicsit ragad, szappanos vizes ronggyal simítsd le újra (a szapanos víztől kicsit ki fog fehéredni a teteje, ez ne zavarjon), s másik újjadat húzd végig a homlokodon, s ezzel alakítsd ki a texturát.

Amikor teljesen megkötött, nedves törlőpaírral eltüntetheted az esetleges szappanmaradékot.


Korábban lassú kötésűvel csináltam, ma már gyors kötésűvel is percek alatt kész vagyok.

2021. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet inkább egy matrica rá, túl nagy nem is kell...vagy a csavarokat vissza tekerem, amúgy is feketék.

Még azon gondolkodtam, hogy ragasztópisztolyhoz lehet venni színes ragasztó rudat, és mondjuk feketével benyomni neki...de az is biztosan kifolyna.

2021. márc. 18. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!