Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Novemberben...

Mit tegyek? Novemberben eladtam az autómat, és be is jelentettem Okmányirodában. Következő hónapra rá kaptam értesítést, hogy ideiglenesen kitiltják a forgalomból mert nem lett átíratva.

Figyelt kérdés

Az autót látom a forgalomban. Megnéztem az ingyenes lekérdezőben, ahol azt írják forgalomban van, illetve rendezve a biztosítása. Én eladáskor lemondtam a kötelezőt, az éves befizetett díj időarányos részét vissza is utalták. Azt is láttam, hogy februárban volt eredetvizsgán.

Most a NAV küldött súlyadót, mondván, hogy január 1-én a gépjárműnyilvántartásban nevemen van. Persze fellebezés pénzköteles. Hogy lehet még a nevemen ha lejelentettem? Vagy a nyilvántartás nem naprakész?



2021. márc. 19. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Beviszed az okmányirodába a leveleket, és a papírokat, amit kaptál az eladás után, és megkéred őket, hogy az új tulajdonossal levelezzenek.

Nem kell fellebezést fizetned.

2021. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Én arra tudok gondolni, hogy mivel most változott a rendszer, és a NAV-nak kell fizetni, itt még lehetnek adatátviteli problémák.

Nem kell fellebbezned, hívd fel őket, mivel minden szükséges irat a kezedben van, szerintem ezt telefonon és emailben is le tudod zongorázni.

2021. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"lletve rendezve a biztosítása. "

Az új tulaj befizette. Névre szóló.


" mondván, hogy január 1-én a gépjárműnyilvántartásban nevemen van. "

Ne akard megfellebezni!

Te az eladást jelentetted be! A telj. adót nem tudod lemondani!

Év közbeni tulajdonosváltásnál csak akkor fizeti az új tulaj, ha az autó ki volt vonva a forgalomból vagy külföldről behozott!

2021. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3! Novemberben adta el, le is jelentette, de az idei évre kapta az adót.

Nem a tavalyi év maradékáról beszélünk.

2021. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kavarás onnan van, hogy februárban volt az eredetiség vizsga, tehát akkor íratta át az új tulajdonos, nem tavaly, ahogy az szabályos lett volna.

Nem a kérdezőnek kell fizetni az adót, az autót már tavaly eladta.

2021. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!