Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják, hogy a kisautók...

Miért mondják, hogy a kisautókkal nem lehet kényelmesen autópályázni?

Figyelt kérdés

140-nél éppen 4000-et forog. Lehet kényelmesen beszélgetni tiszta csendes.

Vagy éppen zenehallgatás ha egyedül vagyok.

Van könyöklő, van tempomat.

És ez egy 15 éves 1.4-es pici autó 75 lóval.


2021. márc. 20. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Valamivel el kell adni a nagy kocsikat.
2021. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
49%
Én azért szeretek nagyobb autóval pályán menni, mert abban magasabban ülök, nagyobbak a visszapillantók stb, szóval jobban be tudom látni a terepet, mint egy kisebb autóból (ez szimplán csak az én véleményem)
2021. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
18%
Egy okból nem célszerű kis autóval pályára menni: nagy sebességnél ha nagyobb méretű személyautóval, kisbusszal ütközöl - nagyon összetörik a kocsid és a halálozás esélye is magasabb. Egy nagyobb karosszéria jobban véd. Kamionnal szemben persze nagyjából mindegy.
2021. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%
Én 100-110-el megyek pályán, egy 1.4-es Focussal. Optimális a fordulat, fogyasztás. Minek neki taposni? Csak mert pálya? Fölösleges... 130-al sem érnék sokkal hamarabb A-ból B-be.
2021. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
84%
Nem elég gyorsak pl. a német autópályákhoz. Van akinek számít hogy 3 óra alatt letud menni Berlinből Münchenbe.
2021. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

Persze, a német Staulandban, mi? :)

Akkor már egyszerűbb egy ICE Sprinterrel lemenni, és vezetni sem kell hozzá.

2021. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden relatív!

Nem arról van szó, hogy egy kisautó szétesik a pályán. 10 éven keresztül ingáztam pályán egy 2005-ös 100 lóerős komplakt ferdehátú autóval. Tehát nem mondhatni rá, hogy egy nagy batár. Ráadásul még csak 5 sebességes volt a váltója, 140-nél kerek 3000 volt a motorfordulat. És úgy voltam vele, hogy tökéletes, ennél jobb autó nem is kell még pályára sem.

De! A mai autónból nem ülnék vissza. Pár éve még el nem tudtam képzelni, hogy valaha ilyen kijelnetést teszek. Próbálj ki egyszer egy mai autót, aminek még az üvegezése is hangszigetelt és 2200 a motorfordulat 140-nél! Hidd el te sem vágynál a 15 éves 75 lóerős pici autódra. Tudom, mert pontosan én is így voltam ezzel.


"Fölösleges... 130-al sem érnék sokkal hamarabb A-ból B-be." Ez igaz, ha csak a szomszéd városba/megyébe mész. Akkor én sem sietek. De ha rendszeresen 500-1000 km-t ingázol, nagyon is számít, hogy az egész napos autóban ücsörgés után vasárnap éjjel van még egy-két óra a tötymörgés miatt, vagy már megérkeztél.

2021. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távon nem gond. Hosszú távon jóval kevésbé fárasztó.

Nagy kocsival többször megcsináltam a Bp.-Hamburgot.

Kis kocsival egyszer. Visszafelé inkább megaludtam félúton.

2021. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy seggel úgy 800km után szerintem másképp nyilatkonál. .
2021. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Minek kell kamuzni? 4000-nél tök csendes, mi? Persze, még mit ne! 7 éves SX4-em 3200 felett már bőgött rendesen, szélzaj sem volt kutya. 120-ig még elment, de fölötte már erősem emelt hanggal lehetett csak beszélgetni. Ugyanolyan idős S40-em meg 140 mellett is csöndes.

A másik dolog, amit szintén nem fogsz megérteni, amíg nem tapasztalod, hogy mennyivel stabillabb a nagyobb autó. Amíg kisautóban 120-nál már nyugtalan az ember, ezekkel 140 mellett sincs gond. (mindenhol óra szerinti sebességet írom)

További tapasztalat, hogy míg SX4-el nem tudtam megállás nélkül lemenni balatonra (2 óra), S40-el meg sem kottyan. A fentiek összessége ezt eredményezi.

2021. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!