Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Modernebb mercedesek is...

Modernebb mercedesek is legendásan megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Én nem magyarországon nőttem fel,nálunk mások voltak úgymond a sztenderd autók amiket használtunk viszont most itt élünk már 1 éve. Nem volt szükségem autóra,de most a munka miatt mégis kellene vennem. A mercedesekről én mindig nagyon jókat hallottam,nagyon jó minőségű kényelmes megbízható autók,de európai lévén nálunk nem voltak elterjedve. 7-8 éves e osztályos kategóriában nézelődök. Először benzinest szerettem volna,de dízelből nagyobb a kínálat és talán egy 3 literes v6-os lenne az aranyközépút. 4-5 millió ft amit rászánnék az autóra.
2021. márc. 20. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy legendásan megbízható. Ha rendesen szervizelték, akkor mákod van, ha nem, akkor így jártál.
2021. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Távolról sem.
2021. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már közelében sincsenek a klasszikusok megbízhatóságához, de ez minden típussal így van. Annyival bonyolultabbak már a mai autók, mint a régiek, annyival több bennük a hibalehetőség (kényelmi extrák, fejlettebb motorvezérlés stb.), hogy nem találni "17 évet elment olajcsere nélkül, hozzá sem kellett nyúlni" típusokat. Ahogy #1 írja, rendesen szervizelt példányoknál kevesebb a meglepetés, de még azoknál is bármikor beüthet egy probléma. Prémium autónál pedig ez elég drága lehet.


Nem tudom, 1 év alatt mennyire sikerült belerázódni a magyar valóságba, de jobb, ha tudod, hogy sokszor a használt prémiumokat Németországból hozzák be, gyakran a torkuk is véres, de csak a feltűnőbb hibákat javítják, plusz visszatekerik a kilométerórát. Szóval nem árt észnél lenni a vásárláskor, mindenképpen nézesd át hozzáértő és független szerelővel! Nem azt mondom, hogy nem lehet jó példányokat kifogni, de abból van kevesebb.


Egyébként mire használnád az autót? A 3 literes V6 Magyarországon erős túlzás a mindennapi használatra, dízelt pedig csak akkor érdemes venned, ha sokat jársz hosszú utakra, plusz érdemes figyelni a tankoláskor.


Esetleg a választott típusra érdemes itt is rákeresned (sokszor elfogultak a vélemények, de a nagy számok azért ezt többé-kevésbé kiátlagolják): [link]

2021. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem . 80-90 évek volt a német csúcs , nem adták ki keletre a dolgaik nagyrészét , profin képzett emberek szereltek . Egyszerű massziv gepek voltak digi folgok nelkül . Emiatt nem koptak hibasodtak gyorsan . Ezért nem fogyott az alkatresz , tehát gyatrát komplikaltat gyartottak . Vadaszni kell markák es motorok valtók típusai között . Akad jó Ford Renault Audi Vw Fiat koreai is . Japánok meg mindig strapabiróbbak . A luxus dolgok havitása luxus , széthajtják stb . De sokan tesznek a karbantartásra sok szerviz meg csal lop .
2021. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 es vagyok


Amúgy te hol nézegettél V6 7-8 éves E Mercit? Mert a 7-8 éves E Merci azzal a motorral kb 8 milla körül mozog, max valami nagyon lekotlott fostömlőt kapni ennyiért.

2021. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze.

Renault motorok vannak benne.

2021. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd idővel kiderül...
2021. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!