Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szorul az első tárcsafék...

Miért szorul az első tárcsafékem pár fékezés után?

Figyelt kérdés

Nem tudok egyszerűen rájönni hol lehet a probléma. Már felújítottam az egész rendszert. Tökéletesen forog az első kerekem 4-5 fékezésig. Aztán elkezd szorulni és alig forog a kerekem.


Ha megnyomkodom a féknyerget akkor megint jó 4-5 fékezésig és utána elkezd megint szorulni. Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?



2021. márc. 20. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
CSak az lehet hogy nem jól van össze rakva, valami nincs megkenve és szorul.
2021. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szar a munkahenger

vagy szarul raktad össze a féket

2021. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A hatso feket is felujitottam, azzal nincs ilyen problemam, igy kizarthatjuk az osszerakas elrontasat. Teljesen szetszedtem a feket, kitakaritottam es megzsiroztam amit meg kellett.


A munkahenger cserelve lett egy vadonat ujra. Leszereltem a feket es latom hogy a dugattyuk szepen mozognak oda es vissza de valamiert megis szorul. A hatso feknel 1 dugattyum van ott nincs ilyen gond.


Lehetseges hogy az uszonyerges megoldas miatt meetkozben a motor kepes a megfelelo pozicioba allitani? Csak attol felek hogy megnol a fogyasztas es a fek is tul melegszik.

2021. márc. 20. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a gányolás nekem sosem jött össze hosszútávon, amikor meg a szerelő csinálta, akkor is max 3 hónapig volt jó. Németeknél van ilyen online bolt, ahol pl. Ate által felújítottat adnak, kb. annyiba jön ki mint amennyi az anyag meg a munkaóra felújításnál, viszont újrahorganyozzák, majdnem úgy néz ki mint a tiszta új. Cserébe a régit vissza kell küldeni. Nekem egy ilyen akció után évekig nem kellett hozzányúlni.
2021. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt teljes fekrendszer felujitasarol van msot szo. A dugattu, karmantyu cserelve lett. A fekcsovel es a a munkahengerrel egyutt, ahogy a fekbetetek is. Ami egyedul eredeti maradt az maga a feknyereg, semmi mas. De a feknyergen nem sok minden tud elromlani.
2021. márc. 20. 21:10
 6/9 upside down válasza:
100%
Olyan probléma is lehetséges, hogy a fékbetét rosszabb minőségű utángyártott és nem tud “úszni” a fékbetét tartóban. Ilyenkor ki kell venni és sarokcsiszolóval és lamellás koronggal ÓVATOSAN és csak KICSIT le kell a sorját vagy az anyagfelesleget csiszolni a fékbetét, fékbetét tartóval érintkező részről. Utána megnézd hogy tud e benne könnyen mozogni, ha igen akkor kész. És ha így csinálod, akkor tényleg nagy körültekintéssel tedd!
2021. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi ezt megnezem holnap mennyire konnyen mozog. Ha kicsit is sorjas akkor szedek le belole.


Az a fura, ha megnyomkodom szembol a feknyerget, akkor a kerek megint forog rendesen ahogy kell. Gondolom ekkora dugattyut kicsit vissza nyomom. Nem is kell nei nagy erobehatas.

2021. márc. 20. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Én konkrétan a féknyerget küldtem így vissza cseredarabért. Nem tudom miért, de valamit jobban csináltak mint a szerelőm. Mondjuk nálad nem tudom mi lehet a gond, mert azért ez extrém, hogy pár

Fékezés után megszorul.

2021. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem teljesen szorul meg, csak annyira hogy amikor sztenderre teszem a motort es megporgetem az elso kereket 1 vagy 2ot fordul max.
2021. márc. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!