Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus mk2,5 Mit szoktak...

Ford Focus mk2,5 Mit szoktak cserélni a felfüggesztésben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom rúgót akkor ha törött.

De miket szoktak ha már hangosabb, jobban ráz?

Nem szeretném ha átverne a szerelő ezért szeretnék utána járni.


2021. márc. 20. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem te tetted fel ugyanezt a kérdést kb. 1 hónapja? Ugyanaz a válasz még most is: a futómű alkatrészeknek nincsen csereperiódusa, így azt kell kicserélni, ami rossz. Mi ezt innen nem tudhatjuk, hogy a te futóművedben mi a rossz.


Ha nem bízol meg a szerelődben, akkor talán ne valami olcsó lerobbant udvaron kókányoló kutyához vidd, hanem normális szervizbe. Ha meg a normális szervizben sem bízol, akkor add el az autót és járj busszal (tisztességes szerelőként k*rva sértő, ha azt feltételezik rólunk, hogy le akarjuk húzni az ügyfelet, mégis milyen alapon mondasz te rólunk ilyet?).

2021. márc. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olyan alapon, hogy javítattam az autóm. Volt két szervíz. Nem, nem kókány.

Először elvittem az elsőben az egy nagyobb volt.

Megállapították mi a baj, adtak árajánlatot elfogadtam. Pár hét múlva vissza jött a hiba. Mondtam hogy ha kifizettem csináljak meg rendesen, de ök nem dolgoznak ingyen. Elvégre ha valamit kicseréltek azt nem fogják ingyen tenni.


Második mondom vigyük el, kisebb szervíz, de jól dolgoznak. Azt is ki cserélték, amit nem kértem. Olajcserére vittem.

15 ezer km volt az üzemanyag szűrőbe, de kicserélték. Nem is értettem miért. Azt mondták csere érett volt, Valamint hogy rég nem cserélték. Ami hazugság volt.


Pont ezért nem bízom meg ebben a nyonorult szakmában többet.


Találtam egy szerelőt, akinek úgy adtam el magam, mint aki ért hozzá, pedig fingom nincs. Így nem is akart átverni. Vagy pont nem az az ember. Mindegy is.


Annak is örülnék ha valaki összeírná milyen alkatrészek vsnnak benne azt rendelném is meg már az egészet. 2 évvem ezelőtt ugyan ez volt probléma, elvittem, fizettem, ugyan olyan hangos maradt.

2021. márc. 21. 07:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Gátlók, stabrudak, kormányösszekötők, szilentek, kerékcsapágyak


“ 15 ezer km volt az üzemanyag szűrőbe, de kicserélték. Nem is értettem miért”


Ha nem mondod hogy ne akkor én is kicserélném. Egyébként van 2 ilyen foskupac is a háznál csak dízelek, az összes autba 10-15.000-ként lecseréltem az üzemanyag szűrőt csak ezekbe a szarokba nem, mert 18.000 forint bele egy tetves szűrő

2021. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első szervizre ki kellett volna hívni a fogyasztóvédelmet és kivizsgáltatni, hogy pontosan mit csináltak (vagy mit nem) az autón. Végeredményben, ha neked van igazad, akkor kaptál volna kártérítést.


A második szerviz pedig pont olyan kókány nem-szerviz, mint amiről beszéltem, mert egy regisztrált, hivatalosan jegyzett autószerelő műhely KÖTELES árajánlatot adni, továbbá SEMMILYEN munkát nem végezhetnek el az autón, amiről téged nem tájékoztattak és aláírással nem engedélyezted. Ha mégis megtették, akkor valami kókányjancsihoz vitted, ebben az esetben pedig meg is érdemled.


Szóval csak hogy összegezzük: egyetlen egy valódi szervizzel van tapasztalatod és ez az egyetlen egy tapasztalatod negatív. Ez szerinted téged feljogosít arra, hogy lenézz és nyíltan szapulj, ócsárolj minket.


Ui: egy értelmes szerelő sosem dolgozik a kuncsaft által hozott alkatrészekből, hisz te magad mondtad, hogy nem értesz hozzá. Ha fost veszel és emiatt történik bármilyen probléma, azért mi leszünk a felelősek, pedig nem is mi vettük. A hozzád hasonló senkik általában bemennek az Unixba, az eladók jól átvágják őket az A.Z. Meisterteile márkával, aztán elvárják, hogy mi azt használjuk. (az A.Z. az Unix saját márkája, selejtes alkatrészeket vásárolnak fel és csomagolnak újra, de a hozzád hasonlókat könnyű átvágni és meggyőzni a németes névvel és megjelenéssel, illetve olcsó árral).

2021. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké, a véleményem ugyan az marad.


De egyébként van olyan autóm, amit a neves Márkaszerviz tett tönkre.

Ezért nem hordom ilyenekhez.

Lehet szidni engem. Ha nem vagy kókány, s nem versz át sajnálom.

De ha mélyen magadba nézel és találsz olyat, amikor te is ilyen voltál, vedd magadra.

Véleményem nem változik továbbra sem, s ha kérdezik ugyan ezt mondom.

2021. márc. 21. 12:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát téged sem az eszedért tartanak, ez azért átjön.
2021. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!