Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lexus vagy BMW?

Lexus vagy BMW?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott két típus: 2017 Lexus RX450h és 2017 BMW 640i Gran Turismo. Ki melyiket választaná, és miért? Köszönöm előre is a válaszokat!

2021. márc. 26. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
A szemközti Rolls Royce szalont, csak előtte írok ki kérdést, hogy a Wraith legyen vagy a Phantom :)
2021. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Marha vicces. Ezek az autók nem 100-120 millióba kerülnek, hanem 10-12-be. Magyarországon sok ember megengedheti ezt magának, akár olyan is aki kétkezi munkával kereste meg, de ez amúgy sem tartozott a kérdéshez. Csupán véleményekre voltam kíváncsi.
2021. márc. 26. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Semmiben nem hasonlít egymásra ez a két autó, egyáltalán hogy jöttek ki ezek?


Az egyik egy japán SUV, hibrid motorral.

A másik meg egy német gran turismo, agyonmotorizálva. Kb. 2x erősebb mint a másik.


Ha mindenképpen ebből a kettőből kellene választanom, akkor akármennyire is utálom a SUV-okat, akkor is a Lexus lenne. Valószínűleg olcsóbban fenntartható (kb. fele-harmad annyit fog fogyasztani mint egy 40i) és megbízhatóbb, ráadásul szerintem a 6-os BMW-k elképesztően rondák. Plusz egy Lexusnál nincs meg a "tahó faktor". Ha ebből szállsz ki, akkor nem fog egyből úgy gondolni rád, hogy te valami újgazdag h..lyegyerek vagy maffiózó vagy.

2021. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a választ! Úgy jött ki egyébként, hogy mindkettőben hathengeres benzines van és tágas családi autók. Formára pedig ez a kettő tetszik, az X5 egy felfújt krumpli, a GT-nek viszont szerintem egész szép formája van. De a megbízhatóság biztosan a Lexus mellett szól.
2021. márc. 26. 23:24
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Jé most látom, hogy ebben a Lexusban tényleg nem a 2,5-ös 4 hengeres van, hanem egy hathengeres. No hát mik vannak. Ez esetben valószínűleg ez is kajál, de azért kevesebbet fog enni mint a BMW. Viszont nem változott a véleményem, így is maradnék a Lexusnál. Esetleg egy 5-ös BMW kombit is lehetne keresni, tuti sokkal több eladó van belőle, mint 6-ból.

A 6 henger és benzin kötevelmény? Mert ha nem, akkor én még egy Peugeot 508 kombit, meg egy Volkswagen Arteont is megnéznék, nagyon szép autók és ennyiért valószínűleg kevesebb km-rel vagy fiatalabban is kapsz belőlük. Nem tipikus luxus autók, de pont ezért lehet jó választás.

2021. márc. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Lexus.
2021. márc. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5

Igen, szerencsére ebben még nincs négyhengeres szörnyűség :)

5-ös kombit is néztem, de az üléspozíció nagyon fura, hátul sem olyan nagyon tágas. Az 508 nagyon szép de hátsó lábtér egyáltalán nincs (ez is szempont, két gyerekem van). Arteont lehet, hogy megnézem. Egész szép forma, csak a 2.0 TDI nem biztos, hogy a legjobb választás. Elég sokat megyek városban is, de a gyerekek miatt muszáj a nagy autó, gondolom a dízelnek meg nem tesz túl jót az araszolás indítgatás-leállítás.

2021. márc. 27. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!