Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri a négyévszakos gumi?

Megéri a négyévszakos gumi?

Figyelt kérdés

Egy Octavia kombim van, most kellene rá nyári gumi, de elgondolkodtam a négyévszakoson. Pláne, mert kellene mégegy szett felni és TPMS szenzor is (mivel szenzoros az autó).

Autópályán évi max 4x járok oda-vissza 800 km (az országon belül), egyébként csak városban inkább.


2021. márc. 30. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha ki tudod bekkelni azt a néhány napot, amikor hó van az utakon és hideg időben tudatosan tudsz picit több féktávot tartani, akkor teljesen jó lehet. Mi tavaly cseréltük le a téli gumit egy jobb 4 évszakosra és elég jól teljesített, sokkal jobban tapadt (mondjuk az már elég régi téli gumi volt rajta).
2021. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha olyan telek vannak mint ami az idén is volt, akkor jó megoldás, azonban 3 éve, pont így március végén pont kifogtam olyan havazást, hogy alig lehetett kilátni az autóból, akkor esélyem se lett vna négyévszakossal közlekedni...
2021. márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amennyi tél van itt, szerintem meg. Ha csak városban használod, mindenképp.
2021. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, én már nem fogok venni külön nyárit és télit. A mostani prémium négyévszakosok tudnak annyit, mint 10 évvel ezelőtti téli és nyári gumikkal.

Ha tudsz még várni, akkor augusztus-szeptember környékén jön hozzánk Michelin Crossclimate 2 gumija, ami kiemelkedő minőséget fog nyújtani.

2021. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, a crossclimate az jó, nekem vredestein quatrac volt eddig, mert az volt a méretemben, most egy toyo négyévszakosra váltok, mert elöregedett. Ezt a kocsit kb csak városban használom amúgy.
2021. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, abszolút, pl most márciusban, áprilisban százszor jobb lenne egy jó 4 évszakos, mint a téli vagy nyári, azt se tudom melyiket tegyem ilyenkor.
2021. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy középkategóriás nyári és téli szettet hoz a négy évszakos prémium..


Mert valljuk be, azokon az autókon, amiket itt használnak a gyk lakói, nem prémium abroncs van.( Most jön mindenki hogy neki igenis az van, mert van zseton, ez mind kamu).


Igazából ha van M+S minősítése, nem kötnek bele Ausztriába sem, akkor pedig szerintem használható nyugodtan...

2021. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Minek kéne feltétlenül olyan gumi, amit Ausztriában is elfogadnak, ha nem jár arra, hanem saját bevallása szerint főleg városban használja, néha országon belül máshol. Ausztriában milyen magasak is a hegyek? Magyarország városai milyen magasan szoktak kb lenni? Ez olyan, hogy nincs szükséged ipari porszívóhoz, ha csak a 30 nm-es kis lakásodat akarod kitakarítani.

2021. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8#

Tudod azért mondtam, mert amit a németek elfogadnak télre, az teljesíti is azt, ami télen várható, hó, latyak.

De ha nem tudsz a kérdésre választ adni, hanem a válaszba belekötni lehet tovább lapozni nyugodtan.

Egyébként minden 4 évszakos M+S besorolást kapott.

2021. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Már adtam rá választ, lásd az 1. választ.

Pontosan értettem, mire gondoltál, de ott azért szigorúbbak etekintetben, mert sok a hegy, ahol lehet hó. A kérdező meg városban nem fog túl sok hóval, latyakkal találkozni, max néhány napig. Ha csak simán hideg van, esetleg picit nedves az út (nem lefagyott), arra teljesen jó egy 4 évszakos véleményem szerint.

2021. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!