Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik azt mondják, hogy "állapo...

Akik azt mondják, hogy "állapotot veszünk, nem kilométert", mennyire gondolják komolyan?

Figyelt kérdés
Én eddig mindig úgy vettem autót, hogy állapotot ÉS kilométert ÉS évjáratot is figyeltem, túl sok kilométerrel jónak tűnő állapotú autót sosem vettem meg, mert véleményem szerint a futott kilométer is nagyban befolyásolja egy adott autó állapotát (ami szemmel épp nem látható, de mindenképp nagyobb kopással járhat).
2021. márc. 30. 13:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Igazad van.
2021. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 L.. István ***** válasza:
100%
Azoknak szoktam/szokták mondani, akik csak amiatt vacillálnak, hogy megvegyenek-e egy teljesen jó autót, mert sokallják a km-t. Aztán megvesznek egy xart, mert mindjárt nem 210E-t futott futott, csak 175-öt, az mégis csak százvalamennyi...
2021. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

És mi van az autó gyártójával, meg a típushibáival?

Bár ha csak 10 ezer km-re veszel egy 30 ezret futott autót, akkor tökmindegy.

2021. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét példa: alublokkos BMW dízelmotoroknál már kell a vezérlést cserélni 250e körül, max 300e. Ez 4-500e Ft tétel magában, plusz akkor már másokat is cserélnek. Ha 350e+ van benne, ezt már biztosan megejtették, 250nél még valószínűleg nem. Van ez a 200-250es határ mikor sok autónál nagy összegű ráfordítást jelent, ha ezel jóval túlvan, akkor jó eséllyel ezek is megtörténtek.
2021. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#1-es: legalább már találtam valakit itt a gyk-n, mert eddig mindig csak a fenti szlogen jött szembe ezen az oldalon :-)

#3-as: gyártó és típushibák figyelése szintén alap, arra külön nem tértem ki a kérdésben

#4-es: ezek szerint inkább megveszel egy 350e km-t megtett BMW adott esetben, mint egy 250e km-t futottat, mert "valószínűleg" vezérlést már cseréltek? Elhiszed a vevő által elmondottakat, vagy akár azt, ha számlákat is felmutat róla? Megbízol benne? Én inkább nem, akkor jobban járok, ha én csináltatom meg.

2021. márc. 30. 14:31
 6/27 D. Brasco ***** válasza:

Nyilván mindent probal figyelni az ember,de ha talalsz valami megfelelőt azért kár otthagyni,mert "sok" benne a km......eleve mihez képest,a masik meg ha ez a futás igazolható akkor külön jó.

De sajnos a magyar piacon az a jellemző,hogy hiaba van rendbe egy autó(vezetett szervizkönyv,garantalt km,tenyleg normalis allapot stb)ha 300ezer fölött mutat a km óra akkor senkinek nem kell,mert az egy lehajtott szar,ezért inkább megveszik a nímetektű levedlett,kifejezetten bizniszre behozott szilikonnal agyig fújt a félmilliorol 175ezerre visszatekert órás szarputtonyt,mer' abba alig van km azt nem hajtottak.....

2021. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

#4 pont ezzel van a baj. Eladják, mert nem akarják kifizetni a nagyszervizt. Aztán meg a 350-et futott is simán tekert.

Nemrég volt itt egy kisbusz, 300 ezer körüli kilométerrel, amit lekérdeztem és 600 ezerrel hozták be az országba 3 éve...

2021. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Egy mai dízelnél előny ha pályáztak vele és több km van benne. Sokkal inkább vennék egy 300e futott karbantartott common rail dízelt, mint egy olyat ami 100e ment kizárólag Bp-en. Turbós benzines/közvetlen befecskendezésesnek se tesz jót a városi használat. Sima szívóbenzinesnél viszont előny ha kevesebb km van benne, ezekbe nincs adblue, részecskeszűrő, kettőstömegű, nagy/kisnyomású,turbó.
2021. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert nálunk minden autó 150-200 ezerig van tekerve. Erre mondják, hogy az állapotot is nézni kell, nem csak a futott kilométert.


Nyilván ez nem azt jelenti hogy "vagy-vagy" alapon kell nézni, mert értelemszerűen minden is számít. De adott esetben lehet jobb állapotban egy 250 ezret futott, de karbantartott autó mint egy 150 ezret futott, de széthajtott.

2021. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert vehetsz rohadó aljú osztrák autót 98 ezerrel, amiben sohasem cseréltek még olajat, és vehetsz olyat ami mindig mindent megkapott, garázsban lakott, de elment 350 ezret.
2021. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!