Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol érdemes, illetve lehetsége...

Hol érdemes, illetve lehetséges részletre gépjárművet vásárolni?

Figyelt kérdés

Eddig egy "örökölt" autóval vezettem kicsit több, mint fél évig, és aminek a karbantartása már egyre macerásabb, szerencsémre apukám autószerelő, és mindig intézik, ha valami baja van, de úgy döntöttem váltani szeretnék.


Hála Istennek, jól tudok bánni a pénzzel, főleg ha nagyon szeretnék valamit, és közel egy év alatt spóroltam némi pénzt, és szeretném megvalósítani az álmomat, és venni egy 2007-2008-as X5-ös bmw-vel.


Az átlagos ára, 1.2m és 1.8m között mozog ahogy láttam.


Na most, a használtautókon nem hinném, hogy bármelyik tulaj odaadná az autóját részletre, puszira.

Ezért is kérdeznélek meg titeket, hogy van esetleg más alternatíva, vagy ahol tudnék érdeklődni?

Vagy marad mondjuk Németország, vagy más külföldi régió?


Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!



2021. márc. 31. 00:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Úgy értem bmw-t.

Elírtam, bocsi

2021. márc. 31. 00:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Hitelre max akkor, ha valami nagyobb, hivatalos kereskedés árulja. Esetleg szabad felhasználású személyi kölcsön.

Egyébként ha egy közel 15 éves felsőbb kategóriás típust akarsz megvenni hitelre!!!, mert 1,5 milliót nem sikerült összespórolni rá, akkor nem tudsz olyan jól bánni a pénzzel.


De nem vagyok naív, nyilván troll kérdés.

2021. márc. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég sok kereskedés ad el hitelre autót, feltéve, ha a bank hitelképesnek talál... ugyanis a hitelt nem a kereskedő adja, a banknak tartozik a hitelező.

Nem néztem utána, de gyanítom, hogy BMW X5 1.2-1.8 millió közötti áron nem lehet sok eladó hitel lehetőséggel.

Miért?

Mert ebből kb kínálat alja az említett összeg, ha nincs pénze a vevőnek megvásárolni, miből fogja fenntartani?

A bank ilyenre nem könnyen ad hitelt.


Hitelre sehol nem éri meg autót vásárolni, legfeljebb akkor, ha az autó munkaeszköz, és akkor sem X5 2 millióért.

2021. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: Azért azzal vitatkoznék, hogy hitelre nem éri meg autót vásárolni. Főleg a mostani helyzetben olyan alacsony kamatokat ki lehet fogni, hogy hitelre jelenértéken olcsóbban kapod meg az autót, mintha kifizenéd egy összegben.
2021. márc. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2


Miért lenne troll kérdés?

Kaptam némi kielégítő választ, utánad.


#3


Értem a gondolatmenetet, és jogos, de szerintem rengetegen gondolkodnak így, mármint hogy részletre vesznek/vennének autót.

Gondolod tényleg ilyen párhuzamot vonnak a fenntarthatóság, és a részletfizetés között?

Viszont igen, így belegondolva tényleg nem nagyon éri meg, de bevallom őszintén, ehhez egy fikarcnyit sem értek, azért kérdeztem meg. :D

2021. márc. 31. 03:28
 6/11 anonim ***** válasza:

#5#

Annak idején én is körbe jártam a hitelre vásárlás különböző lehetőségeit a használt autók esetében, és az lett minden modellezés vége, hogy nem éri meg tízen-éves használt autót hitelre megvenni.

Nem is elsősorban azért, mert többet kell vissza fizetni a banknak, mint amennyi a kölcsön volt, hanem azért mert sok a fölösleges bizonytalanság az egészben.

Sok éves használt autóra annyit szabad elkölteni, amit zsebből ki tud fizetni az ember, plusz, ha lesznek problémák az autóval, az nem vágja földhöz anyagilag.

Egy sok éves autóval pedig lehetnek problémák, nem csak akkor rossz, ha be sem indul, fogyó, kopó alkatrészek is költségekkel járnak.

Nálam nem igazán fért bele, hogy a banknak fizetem a hitelt, közben spórolok, és költök az autóra, ha kell.

Pedig nem BMW X 5 volt a cél, amire egy szett gumi sem aprópénz, vagy egy futómű felújítás... és ezek nem a legdrágább hiba lehetőségek.

Az öreg prémium is prémium, amelyiket pedig a kínálat alsó árszegmenséből árulnak, annak oka van, arra biztos, hogy költeni kell, azért annyi az ára.

2021. márc. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:

Jól tudok bánni a pénzzel.

Hitelre vennék 10+ éves X5-öst.


Igazán foglalkozhatnának már azzal a bizonyos kerítéssel...


Életed üzletét kötnéd meg, mindegy melyik kereskedésbe mész szívesen segítenek egy ilyen jó üzlet megkötésében.

2021. márc. 31. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6: Azzal egyetértek, hogy annyit szabad rá költeni, amennyit zsebből is ki tudna fizetni az ember. De ha meg is van a pénze rá, sokszor akkor is megéri hitelt felvenni, a pénzt meg betenni másba, ami többet hoz, mint amennyit a kamat és egyéb hitelköltség elvisz.
2021. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező ne nézz minket hülyének. 10+ éves leharcolt X5-öst akarsz venni, ráadásul a kínálat aljából, ráadásul hitelre, és még külön ki is emeled, hogy jól bánsz a pénzzel. Te vagy egy troll vagy, vagy pedig akkora fogyatékos, hogy ezt komolyan gondolod.
2021. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hitelre ... Másnap töröd, autó nincs, hitel van...

A 10+ éves X5 1,5 misiért már 100× megkerülte a földet..

2021. ápr. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!