Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf IV vagy Alfa Romeo 147?

VW Golf IV vagy Alfa Romeo 147?

Figyelt kérdés

VW: 1.6 sr motor, 5 ajtós, 99es évjarat, tipikus küszöb-sárvédő találkozásnál “közepes” rozsdásodás, bal elso ajtó volt fújva. Beltér nem is csunya nem is szep egy köztes állapot (megkimélt munkás auto belső), kiszakadva nincs vagy letörve semmi. Futómű, kuplung nemrég cserélve. Km: 230.000


Alfa: 1.9 jtd 8v distinctive, 3 ajtós, 2007es, motorháztető és tető lakkhibás, sárvédő minimalis húzás/horzsolás. Beltér semmi kulonos,látszik hogy használva van/volt. Futómű-kuplung(kettőstömegű) kb 1 eve cserelve nem kopog nem zorog nincs rendellenes hangja. Km: 243.000


Én: -20 éves, férfiú

Vezetési stílusom inkább köztes, van amikor nyomom egy bizonyos határon belül, van amikor lassacskán “sétakocsikázok” de ha előzni kell vagy oda kell lépni akkor reagáljon ne haldokoljon.


-Hétközben nagyrészt munkába/boltba használnám.


-Hétvégén ha ugy van kirándulás/mászkálás/menegetés ide-oda.


- 2-3-4 fővel szamolva es 75kg felett ugyhogy ha beulunk ne az legyen h nem bír dombon felmenni csak 2es padlógázzal ordító motorral.


Esetleg van kérdés vagy szempont amit érdemes figyelembe venni a kér autó közt, azt szivesen fogadom. Köszönöm válaszotokat.



2021. márc. 31. 17:13
A kérdező szavazást indított:
VW Golf IV 1.6 sr
Alfaromeo 147 1.9jtd
18 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Ha ismersz jó Alfa szerelőt akkor én az olaszt választanám.A golf egy unalmas autó, semmi élmény benne.Az Alfa amúgy simán megbízhatóbb és keveset eszik.
2021. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 D. Brasco ***** válasza:
28%

Higy sikerült kivalasztani az autos univerum kb 2 legtavolabbi pontját?!

Én egyébként egyiket sem venném meg,sőt szabályosan menekülnék ezektől a tipusoktol.

2021. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
1.9 JTD okés motor, szépen is tol, megbízható is, főleg Alfának.
2021. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

17:25: Még nem vagyok annyira benne ebben az “alfás körben” szóval egyellőre még nincs. Igen ez is egy nézet, hogy a golf egy atlagos semmi extra autó, alfának meg van egy ilyen vezetési “élvezete”.


17:26: Hamar kéne döntenem, és ezek ismerősöknel vannak azaz közel igy ezt látom egyszerűbbnek.


17:32: Igen motor az tudom h jófajta ha karban van tartva csak nem tudom van e valami olyasféle betegsége igy az egész autónak ami azert nem szerencsés ha bekövetkezik.

2021. márc. 31. 17:49
 5/21 anonim ***** válasza:
Alfa jobb dízelbe, TS motorok kuka.
2021. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem volt pont ilyenem egy jó egy jó 8 évig, azt mondanám neki betegségnek, hogy a felfüggesztésének szervizelése majdnem olyan drága, mint egy jóval drágább Audinak, cserébe nem is olyan strapabíró.

Ezen kívül a jobb hátsó féklámpa izzó úgy másfél-két évente kiégett. Más gond nem volt vele, pedig hajtottam rendesen.

2021. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

17:52:

Egy körübelüli összeget mondanál ha nem titok, hogy kb mire számíthatok alkatrész/munkadíj, gondolom minőségi alkatrészeket kerültek felhasználásra.

Előre köszönöm a választ.

2021. márc. 31. 19:01
 8/21 anonim ***** válasza:
A motor miatt az Alfa, meg hát jobban néz ki kívül belül.
2021. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha nem titok, mennyit szánsz autóra?
2021. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a JTD motorok szuper jók, csak a futómű nem bírja ezeket a fos balkáni utakat.Nekem 156 os van, évente elmegy 100-150 ezer a felfüggesztés javításokra, de ezen kívűl másra még nem kellett költeni. De legközelebb németet veszek azok bírják csak ezt az utat többi felejtős
2021. ápr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!