Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson 6V rendszer világítás...

Simson 6V rendszer világítás "tuning"?

Figyelt kérdés
Elkészültem (nagyjából) az elektronika felújításával újrakábeleztem kompletten a motort, vettem új töltötekercset + egységet is. A problémám itt nem az indexekkel lesz, hanem a világítással. Hátulra egy 12V 21W-os izzó került féklámpának és elég erős fénye van ahhoz képest, hogy a rendszer 6V-os. Előre viszont nem vagyok benne biztos, hogy célszerű lenne ilyen izzót rakni, mert hát ugye mégis csak 6V. Nem szeretném átalakítani mert nincs rá pénzem és csak a mostani első izzót szeretném kicserélni ami jelenleg elég gányul világít. Milyet javasoltok? (6V 35/35W Ba20d a jelenlegi)

2021. márc. 31. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen más teljesítményű vagy feszültségű izzóval nem lesz jó
2021. ápr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy más teljesítményű izzó kell, hanem ebben a kategóriában másfajta kialakítású. A reflektor ne egy karikát vessen a végtelenbe a tompított pedig semmit, hanem normális fénye legyen mindkettőnek. Halogénre, vagy normális, nem márkátlan izzóra gondoltam.
2021. ápr. 1. 00:41
 3/6 anonim ***** válasza:
De hátra is 6 voltosat tegyél és akkor elől erősebb lesz.
2021. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs halogén ebben a méretben. Nem tudom, milyen lámpatestbe szereled, de ha a gyáriba, nem lesz olyan a vetítési képe, mint amit leírtál.
2021. ápr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én anno próbálkoztam ezzel.

Egyrészt ne tegyél hátra 12V-t - ha ott maradsz a réginél, akkor elöl kicsit erősebb fényt kapsz.

Másrészt el kell keserítselek: a kívánt hatást csak 12V rendszerrel, utángyártott halogén egységgel tudod megoldani. Én anno a világból is kimentem a Simsonommal, úgyhogy megcsináltam. Ha szoktál sokat motorozni este, akkor azt mondom, hogy ég és föld volt a különbség. Futármotorosboltról vettem hozzá mindent.

2021. ápr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen a gyáriba szerettem volna. Nekem nagyon sok pénz lenne egy 12 voltos átalakítás, de hogyha csak elég a világítótekercset kicserélni akkor mehet. Gondolom nem sok gondot fog az okozni, hogy az index + féklámpa meg kb az egész motor 6 voltos csak a világítása 12.
2021. ápr. 1. 19:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!