Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jó hangú autók vannak...

Milyen jó hangú autók vannak manapság?

Figyelt kérdés

Ha újat szeretnék venni, akkor milyen opciók vannak? A számomra legszimpatikusabb hangzás a 70-es évekbeli amerikai autók V8-as hangja. Van még ilyen hangú autó? (Az új Mustang-hoz volt szerencsém, V8-as motorral szerelve, még a kipufogót sportosra kapcsolva is szar hangja van. Legalábbis a régiekhez képest, egy mostani Sor4-nél azért jobb.) Az fontos, hogy jó szívó hang legyen benne (ezt közel nyitott szívó oldali rendszerrel lehet elérni), tehát jó "torok" hangja legyen. Illetve még az is nagyon tetszene, ha alapjáraton olyan ingadozó hangja lenne. Például: https://www.youtube.com/watch?v=iSuedQVsZPQ

Hobbi, második autónak kellene. A teljesítmény, méret, kialakítás, fogyasztás szinte mindegy. Jó legyen vele menni, és ennyi. Árat első körben nem mondok, minden opciót össze szeretnék szedni és ha lesz tényleg jó csak drágán, akkor majd később veszem meg. Az fontos hogy új (vagy közel új) legyen, nem akarok szívni a rozsdával, felújítással.



2021. ápr. 1. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Nekem pl tetszik az új M4-es hangja, na de egy mezei 320i-é sem olyan rossz sport módban.
2021. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azt elfelejtettem leírni, hogy menet közben normálisan közlekedve is jó hangja legyen. Úgy hallom, hogy az M4-nek szinte nincs is hangja, annyira kiszűrték a zajszigeteléssel: [link] Vagy ez nem az az M4 amire gondolsz? Létezik belőle valami sportosabb hangú kivitel is?

2021. ápr. 1. 09:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Új autótól az ingadozást nem nagyon fogod elérni, mert egy új autónak csak akkor ingadozik az alapjárata, ha hibás. Ez már nem a régi karbis, manuálisan állítós technika, itt már mindent számítógép irányít.


Nem nagyon tudok mit mondani, nálam a hobbiautó csakis az öreg autókra húzható rá, mert azokat még tudod otthon bütykölni, és adnak egy olyan gépérzetet, amit én keresek egy hobbiautóban.


Ennek ellenére jó hangú, kicsit oldschool új autó például a Lexus RCF (5.0 szívó V8). Nyilván a leginkább kézenfekvő alternatívák az új Mustang, Camaro, Challenger, esetleg Corvette - Amerikában azért mennek még a benzintemetők. Itt már nem, és egyre kevésbé.

2021. ápr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Új autóknál általában hangszórón játszanak be jó motorhangot. Nagyon utána kell nézni mit veszel.
2021. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hangszórón igen, illetve a drágább autóknál a kipufogórendszer állít elő jó hangot, de mivel ma már kb. negyed akkora térfogattal is nagyobb teljesítményt lehet előhozni, mint 50 éve, természetesen nem ugyanaz a hangzás lesz.
2021. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Tesla Model S
2021. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Mazda mx-5. 2 hete vettem újat, kegyetlen jó hangja van, de ha jobbat akarsz, a Mazdának van gyári kipufogó tuningja. Erősebb nem lesz tőle az autó, de a hangja jobb lesz, apámnak Mazda 3 Sportja van, annak van az a kipufogója és b***szott jó hangja van. Tudom ajánlani a Miatát, mert köztudottan a világ legjobb élményautója, ha vezetésről van szó és neked az kell, ahogy a kérdésedből kivettem.
2021. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Új autóban motorhang? Felejtsd el....


Új mustangoknak meg camaroknak olyan recsegős hangjuk van mint egy kirohadt kipufogós babettának :D


Hobbiautó nekem is összeegyeztethetetlen egy új autóval.


Az utolsó igazán farokállító amcsi motorhangot talán a chrysler gyártotta a V8 Magnumjaival.

Igaz csak terepjárókba tette sajna.

Volt szerencsém Grand Cheeroki-hoz 5.2 V8-al... na az már orgazmus kategória :)


https://www.youtube.com/watch?v=oeSGxtD0Q1o


De ilyet új autóban már nem találsz.

2021. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hangszóróssal nem lenne bajom, magamnak akarok jó hangot és nem a környezetemnek. Csak néztem pár tesztet Youtube-on ilyen autókról, hát nem győztek meg. Ha sportos hangot is csinálnak neki, akkor az ilyen "modern" sportos hang lesz, kiegyensúlyozott, monoton. Én meg pont azt szeretném, ha érdekes lenne. Szóval egyenlőre a hangszórósat hanyagolnám.

Jelenleg hobbiautónak egy Ladám van. 1.7-es Niva blokk, 10,5:1-hez kompresszióviszony, 296-os tengely, 4:2:1 leömlő, iker Wéberek, Vajner kipufogó, stb. Ennek így nagyon szép hangja lett. Ehhez hasonló: https://www.youtube.com/watch?v=vRtEGjzEUwg Ezt az autót szeretném lecserélni, mert a kasztnija már odavan, biztonság benne kb. nulla, és amióta szigorítottak a műszakin macerássá vált átrugdalni. Amúgy minden más tulajdonsága jó. Szeretném ha az utódjának is ilyen, vagy ennél jobb hangja lenne.

2021. ápr. 1. 19:05
 10/12 A kérdező kommentje:
#8: Ennek a Cherokee-nek tényleg jó hangja van. Erre már azt mondanám, hogy megfelelne. Csak legyen valami alacsony, nem terepjáróban benne :) Amúgy nálam az "orgazmus kategória" az ez: https://www.youtube.com/watch?v=MgRfNcTiUk8 Ilyen torokhangot akarok. A Ladán viszonylag könnyen meg lehetett csinálni, elég volt két kis, oldalt teljesen nyitott légszűrőt rárakni a karbikra. Csak félek, hogy egy mostani utcai autón ilyen gyárilag nem lesz, módosítani meg túl feltűnő lenne. (A Lada már belépett abba a korba, hogy már nem tudják az emberek hogyan is kellene kinéznie, ezért nem tudják biztosra mondani hogy nem gyári :D)
2021. ápr. 1. 19:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!