Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót érdemesebb...

Melyik autót érdemesebb megvenni, Kia Ceed kombi vagy Ford Focus mk2 kombi ?

Figyelt kérdés
1,8-2 milliom van rá, 2010es évjárat körül nézelődöm.
2021. ápr. 2. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Én Focust vennék, de neked nem minden áron azt ajánlanám.


Mindent egybevetve nagyon hasonló a két autó, a Kia Ceed futóműve az konkrétan megegyezik a Fordéval (leszámítva az állítható hátsó futóművet, mert a Kiáé nem állítható). Motorikusan attól függ, hogy mit akarsz. Dízelből a Kiát ajánlanám, mert a Ford TDCI-je az egy szar francia HDI (kedves HDI fanok, ne fáradjatok a szidásommal, mert időpocsékolás), benzinesből viszont a Fordot, főleg az 1.6-ot. Nagyon megbízható motor, ellenben a Kiával, aminél nagy szopás a vezérlés.

2021. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
MK2-es focust 1,8-2milláért? Ne vicceljünk már... 850-ért vettem a 2010-es faceliftet...
2021. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Senki nem mondta, hogy kötelezően el is kell költeni az utolsó fillérig a keretet. Vagy te úgy vásárolsz, hogy "el akarok verni X forintot és addig nem megyek haza, amíg el nem fogy a pénzem"?
2021. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ceed
2021. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van 2 mk2-es focus is nekünk 1.6 tdci, én ilyet többet nem vennék az biztos
2021. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! 1.6 benzines verziót veszek, mert 90%ban városban használom. Max 2 millam van, nyilván ha van olcsóbban, örülnék neki. Az a baj a Forddal nekem , hogy volt egy mk1es 2000es évjáratú amitől most szabadultam meg, 2017ben vettem, rengeteg pénz rament, ezert félek még egy fordtol. Természetesen jön velem egy munkatarsam aki ért az autókhoz, ő majd jól átnézi. Köszi a válaszokat, tovább olvasgatok a neten ezzel kapcsolatban, es persze ide is várom a válaszokat. Nekem elsősorban egy megbízható autó kéne és kombi, ennyi az összes igényem.
2021. ápr. 2. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, pedig az mk1-es Focus is egy mocskosul megbízható autó. Mk2-ből 1.4M-tól felfelé lehet kapni jó állapotú facelift-eseket, 1.5-1.6M körül már nagyjából a legjobbak futnak. Az 1.6 benzines pedig a legjobb választás. Nem szokott velük probléma lenni.
2021. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!