Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chevrolet Sparkba LPG?

Chevrolet Sparkba LPG?

Figyelt kérdés
Van egy kis, 0.8-as Sparkom, amit nagypapámtól megkaptam, km 70 000, 2007-es. Elég sokat megyek városban, napi 100 km se ritka, 75-80 km-t viszont mindig elmegyek. LPG-t érdemes ebbe az autóba szereltetni? Cserélni nem akarom, ennek tudom az előéletét, a városi fogyasztást kellene csökkenteni, ezért jött az LPG számításba.
2021. ápr. 2. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy kalkulátor;

[link]

Napi 80-100 km-nél gyorsan megtérül.

Én tavaly szereltettem be, szerintem nagyon jót tett a pénztárcámnak. Gázból kb. 10%-kal többet fogyaszt az autó, viszont csak 250Ft a gáz.

2021. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Az ezres Sparkból volt gyárilag gázos, úgyhogy valószínűleg nem lehetetlen. Hogy a 800-as motor mennyire szeretné az átalakítást, azt nem tudom, érdemes lenne márkaspecifikus fórumon utánakérdezned, csinált-e már valaki ilyesmit.


Ha lehet, akkor érdemes lenne az éves futásteljesítmény alapján. LPG-ből átlag 10-15%-kal magasabb a fogyasztás. Számoljunk az egyszerűség kedvéért most 6 literes benzinfogyasztással és 7 literes gázfogyasztással 100 km-enként, évi 30 000 km-rel, 420 Ft-os benzinárral és 260 Ft-os LPG-árral.


Benzin: 6*300*420 = 756 000 Ft éves üzemanyagköltség

LPG: 7*300*260 = 546 000 Ft éves üzemanyagköltség


Évente tehát ezzel számolva 210 000 Ft-ot spórolsz (nyilván ez nem pontos, főleg hidegben elég sokáig kell benzinnel üzemelni).


A beszerelés költsége 200-300 000 Ft körül mozog, azt ezzel a futásteljesítménnyel egészen hamar behozza.


Azért a következőkön gondolkodj el:

- el tudod-e fogadni, hogy a csomagtartó kb. felét elveszi a gáztartály?

- mennyire tervezel hosszú távra az autóval? Látom, azt írod, nem szeretnéd lecserélni, de könnyen lehet olyan élethelyzet, amikor már kevés lesz (pl. ikreid születnek és mellettük valahová a babakocsit is tenni kéne), eladáskor pedig nehezen fogod tudni érvényesíteni a gázszett jelentette többletet

- mennyire van most jó állapotban az autó? Mert a futásteljesítmény tényleg nagypapásan alacsony, de ha elrágcsálta a fél küszöböt a rozsda, akkor lehet, kár bele ekkora összeget invesztálni

2021. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!