Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6 tdci kéken füstol plusz...

1.6 tdci kéken füstol plusz süvítő fütyülő hang . Mi lehet a gond ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Lecsúszott az intercoolercső.
2021. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Énis erre gondoltam . De az okozhat füstöt es kis mennyyosegbe olajfogyast ?
2021. ápr. 3. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Maga a turbó?

Süvítő hang lehet hogy elkopott a csapágy és belever a házba.

2021. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
120 ezer km ezelott kapott gyarit turbovol . Igaz multkor olajcsere utan kezdte el . ( az olajszuro csereje miatt lekelett venni az intercooler csoveket ) most gurotottam be a szerelohoz de kisse aggodom . Enis a turbotol felek mert az eleg koltseges . Es ha rossz tirboval megyek igaz hogy elmehet a vezerles ? Azt 15 ezer km ezelott csereltem .
2021. ápr. 3. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Vezérlés nem megy el.

De ha leszakad egy darab a turbólapátból azt rossz esetbe megeszi a motor. És abból van a nagy gond.

2021. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor lehet rossz szakemberhez vittem, idézem : "ha gond van a turboval nagyobb nyomásra kézteti a vezérlést" már első hallásra fura volt es hozzateszem autoszerelomester.

Egyebkent magát a turbot mielott cserelték az olajat ellenőriztem . A tengelye nem logot semennyire de a csőben volt olaj.

2021. ápr. 3. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd máshoz is. Amúgy a süvítő hang mindig turbótól jön. Apámnak is volt egy 1.6 TDCI-je, könnyezte a turbó az olajat mindenütt láthatóan, de nem füstölt, nem süvített.
2021. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most lett meg a diagnozis . A turbo annyira logott hogy mar a lapatokat is megutotte picit volt olyan amelyikbol hianyzott is egy kis darab . A turbo olajzojának a csövében volt egy szűrő ami eldugult igy a turbo nem kapott olajat. Most még valami letyegős hang vn vissza amit felderit . Hidrotőkére tippelt eloszor
2021. ápr. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!