Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson henger csörgés, mi...

Simson henger csörgés, mi lehet pontosabban?

Figyelt kérdés

Tudom.. túl sok kérdést teszek fel Simsonnal kapcsolatban. Igazából értek hozzá nagyon is csak van ami engem is megfog.. Például a furcsa karcoló hang a hengerből ami nem folyamatos csak időközökre előjön egy kicsit és elmúlik. Fordulattól független a dolog lerántottam neki lejtőn 8 ezer környékén is ugyanúgy előjött, mint alapjáraton. Én a tűgörgőre gyanakszok, bár csapágyzsírral vastagon bekentem, de ez igazából semmit nem jelent. A csapszeg mozog a dugattyúban az igaz gyengén, de annak más a hatása volt ilyen problémám régebben. Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet.


Henger adatok: 60/2 (gyári henger fúrva), 41.00 Keystone dugattyú, IFA Sport főtengelyhez kapott felső tűgörgő.



2021. ápr. 3. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Tűgörgő, meg a szarrá kopott csapszeg.... Tuti nagyon értesz hozzá... Amúgy nem kell bezsírozni mikor összerakod, egy kis 2t olajjal bekened oszt jólvan.
2021. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na azért ez nem így van. Lehet mondani hogy nem értek hozzá, de szerintem ezt a motort tőbbet szereltem mint mentem vele órában. Ismerem minden darabját. Egy 700km es csapszeg hogy kopik el?
2021. ápr. 3. 22:43
 3/6 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a választ még annyit kerdeznék, hogy milyet érdemes bele tenni? A vas az eddig tart a müanyag kosarasról pedig jókat hallottam. Vagy teljesen mindegy ugyis rossz lesz?
2021. ápr. 3. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:
A keystone dugó nem szokott csörögni, szóval azt kizárnám. Esetleg ha zavar a hangja tehetsz bele perselyt. De utána 33-as keverékkel kell járnod.
2021. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" A csapszeg mozog a dugattyúban az igaz gyengén "

Pont elég neki hogy zakatoljon.

2021. ápr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Simson S51N ***** válasza:
A csapszeg nem mozoghat a dugattyúban.
2021. ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!