Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1990-es, 2000-es években...

Az 1990-es, 2000-es években gyártott autók szerintetek megbízhatóbbak, dizájnosabbak voltak, mint a maiak?

Figyelt kérdés
Szerintem egy Mitsubishi Lancer, Octavia RS, Honda Civic, Opel Calibra, Toyota Celica, Nissan Skyline mennyivel szebb, dizájnosabb a mai társainál. A mai autók kinézetétől sokszor elszomorodom.

2021. ápr. 4. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%
Csak az 1.9 TDI
2021. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A 90-es évek "kocka" stílusa nekem annyira nem jön be. A 2000-es évek nálam bizonyos értelemben az autógyártás csúcsa. Már viszonylag modern autók, sok választható extrával, de még nincs downsizeing, nincsenek borzasztóan túlbonyolítva a motorok. Benzinesek, még ha turbósak is, még szívócső befecskendezésesek többségében. Nincs a benzineseken részecskeszűrő. A dízelekhez nincs adblue. Euro4-5 korszak. Dizájnban sem rosszak. A maiaknál kicsit tágabbra nyíltak a fényszórók, nem a mai csíklámpák. A legtöbb autónál nem olyan hangsúlyos a hűtőmaszk, egyszerűbb a lökhárító, nincsenek olyan hegyes végigfutó élek.

A mai autók közül ha a külsőt nézzük, van ami tetszik, van ami nem.

2021. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az összes kérdésre nem a válaszom.
2021. ápr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Akkor még kevesebb szabályozás volt, lehetett szabadon dizájnolni. Egyébként ez most részben visszajött az elektromos autókkal (nézd meg GMC Hummert, vagy a tucatnyi kínai szupersport autót, dizájn szabadsága látszik rajtuk)


Megbízhatóságról annyit, hogy apám mai napig egy 91-ben gyártot mercedes 190TD-vel jár.

2021. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem minden kérdésre ez a válaszom
2021. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Kb 1985-től 1999-ig volt a csúcs felé haladás és a csúcs, na utána jött a szemét kategória főként.
2021. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
A megbízhatóság igen, akkor 30 évre gyártottak autókat és nem műanyagból volt minden a motortérben(mint pl. a mai BMW-kben). Egyszerű szerkezeteket csináltak, amin kb. nem is volt mi elromoljon. A kinézet az meg relatív, de szerintem a mai autók szebbek.
2021. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Én a VW konszern termékeit látom közelebbről, szerintem ott a 90es évek vége-2000es évek eleje a legjobb időszakuk volt. Mint megbízhatóságot, mint minőségérzetet tekintve. Ahogy haladunk a korral, azok is egyre hitványabbak. De gondolom más márkáknál is hasonló a helyzet.

Design az más kérdés, ma is tudnak nagyon szép kocsikat tervezni pl. az új Passat nagyon tetszik nekem, de nem venném meg. Inkább egy jól kiválasztott B5.5-öt.

2021. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én mondjuk imádom a 88-98 közti formaterveket, főleg a japán vonalat..
2021. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Megbízhatóbbak nem, de olcsóbban javíthatóak voltak. Dizájn terén nagyobb szabadságuk volt a formatervezőknek, viszont a biztonság és káros anyag kibocsátás terén csúnyán alulmaradtak a mai autókkal szemben.
2021. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!