Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Riga 16 tuning. De hogyan?

Riga 16 tuning. De hogyan?

Figyelt kérdés
Riga 16 motoromat szeretném "tuningolni", tippeket keresek. Egy laza fúvókázásra gondoltam, 4 felömlős, 60 ccmes tuning hengerre, és egy direkt sportlégszűrőre. Ez így milyen lenne, gyújtás téren mit lehetne tenni?

2021. ápr. 6. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szét fogod gyalázni az aszfaltot
2021. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A laza fúvókázás nem jó,mert kiesik a porlasztóból. Húzd meg rendesen.

A négy felömlő nem az igazi, mert ha szimmetrikus a beömlő keverék útja, akkor kisebb a feltöltő mennyiség, szóval legyen legalább öt! felömlő.

60ccm?? ne légy már kicsinyes! Kiad az a hengerfal legalább 61 ccm-t.

A direkt légszűrő is felejthető, mert drága. Dobd le a gyárit és húzzál rá a csajod harisnyanadrágjából egy dupla réteget. A falevelet meg a molylepkét az is megszűri, és még pénzbe sem kerül.

Ja és a legfontosabb:tegyél rá TURBO meg SPEED matricát.

Attól nagyon megindul.


Már nincs meg az halványkék camping biciklid? :D

2021. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Őrizd meg inkább az eredeti állapotág, és ha kevés már vegyél egy eredetit..
2021. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Örülj hogy működik még. Ezek már új korukban is borzasztó szarok voltak.

Van nekem is egy működő példányom, tudom miről beszélek.

2021. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam: Őrizd meg inkább az eredeti állapotág, és ha kevés már vegyél egy erősebb fajta motort.
2021. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vortrex ***** válasza:

Ezek annyira gáz kérdések, de nagyon aranyosak :D


Egyszer nekem is volt egy. Eltörött a dugattyú gyűrűje és tönkretette a henger falát, barátom papájának volt egy rozsdás hengere magában a satupad alatt. Odaadta nekem, aztán otthon befogtam az esztergába és csiszoló papírral elkezdtem kihónolni belőle a rozsdát :'D Miután végeztem, konkrétan átesett a dugattyú a hengeren, annyival nagyobb lett, de mégis miután összeraktam jobb volt mint valaha :D Ennyire nem számít ennek a motornak, hogy bánsz vele, kár egy forintot is belefektetni

2021. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D. Brasco ***** válasza:

Riga moped drága kincs,

Jó ha van,de jobb ha nincs!


Tartja a régi mondas es nem veletlenul.Ezektől hitványabb kismotor nem nagyon létezett,örülj hogy egyaltalan működik,nem higy még tuningolni......

2021. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha egy Simson lenne megérteném.


De mond ki fog neked rigát portolni?

2021. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdező olyan fiatal, hogy még nem is látott Rigát, csak hallott róla. Nagyapó mesélt neki, a legendás a "csuklóváltó"-ról..... :D
2021. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 akos127 ***** válasza:

Én halottam már hogy Simson főtengelyt alakítottak a Riga blokkhoz, mi, annak idején bele faragtuk a Simson dugattyút és rezót hegesztettem a kis gépemhez, Szegeden a "a kémény" becenevet adták neki a motoros ismerősök.

Három sebességeztem vele de csak úgy hogy megcsúsztattam a kuplungot miután kettesbe tettem.

Megvoltak őrülve a haverok, hová tetted a 3. fokozatot kérdezték, mondtam az üres helyére - mondtam. HAHA

Szerintem még egy Simson karbit rá a fentiek után,

aztán mehet bele egy komplett

Simson blokk.

Én annak idején, (cirka 40 éve) Danuvia blokkot tettem a Rigámba MZ 150 hengerrel!

2021. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!