Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambda szonda hiba esetén...

Lambda szonda hiba esetén biztosan többet fogyaszt az autó a kelleténél?

Figyelt kérdés

A tester kimutatta a lambda szonda hibát s hallottam, hogy akkor többet is ehet. Mivel ez nekem még új kocsi, így nem tudom pontosan, hogy mennyit kellene fogyasszon, de picit sokallom én is a fogyasztást.

Na már most ez 100% hogy így most nem megfelelő a fogyasztás, vagy csak ez is lehet egy "mellékhatás"?

(1.6-os benzines)



2021. ápr. 6. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
100%, hogy nem teljesen ideális (vagy ahhoz közeli) a benzin-levegő arány amennyiben rossz a lambdaszondád. Lamdbaszonda nélkül visszatér gyári értékekre a motorvezérlés amivel használható, működik, de többet fogyaszt és az emissziónak sem tesz jót.
2021. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valamint amortizálódik az autóm is lassan, ugye?
2021. ápr. 6. 19:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Az előfordulhat, hogy emiatt nem is megy úgy, nem olyan a teljesítménye mint ideális esetben?
2021. ápr. 6. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesítményt nem feltétlen befolyásolja
2021. ápr. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Rossz keverési aránynál, túl magas kezdeti hőmérsékletnél előfordulhat kopogásos égés, ami nem feltétlenül tesz jót a motornak. De tönkremenni sem egyből fog, esetleg egyenetlenebbül jár. Csináltasd meg minél hamarabb, akkor nem lesz semmi galiba.
2021. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!