Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemesebb inkább magasabb...

Érdemesebb inkább magasabb futásteljesítményű autót keresni?

Figyelt kérdés
Sokan km alapján néznek ugyebár autót. De állítólag semmivel se jobb egy keveset futott autó, többnyire városban használják, annak mindenféle hátrányával, nem bemelegedő motor, rossz városi utak általi elhasználódás. De ezek az autók a kelendők. A nagyobb futásteljesítményű kocsik alig mennek el. Érdemes-e eleve ilyenek között nézelődni? Nem tudom, engem nem győz meg, ha egy 15 éves autóban 80 ezer km van, hihetetlen is amúgy. Persze kivételek vannak, de nekem nem újszerű autó kell, hanem a korának megfelelő, megbízható kocsi, mindegy a km.
2021. ápr. 8. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Persze!

Jelenlegi autómat 263 000 km-rel vettem meg.

Most 305 000 km van benne, semmi jelentősége.

A vásárláskori állapotában akár 400 000 km-rel is megvettem volna.

Mert általában autópályán használták stb..


https://www.youtube.com/watch?v=3Qwi8nAbNi4

Gondolom, már láttad a videóit.

2021. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyanezt néztem tegnap. :D
2021. ápr. 8. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy számolom, hogy évente 10-15 ezer megy egy autóba. Ha ettől jelentősen eltér (bármelyik irányba), meg sem nézem.
2021. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Erre szokta Scotty Kilmer mondani, városi km tízszer annyit használja a motort, mint autópálya km. Ezt mondjuk egy használtautónál nem lehet tudni, de ha egy kisbenzinest veszel, akkor az kb. biztos, hogy városi km, dízelnél meg valószínűleg autópályás km, ha jó állapotban van.
2021. ápr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha egy autot javarészt autopályán használnak nyugodtan ellehet felezni a kilométert.

Nincs hideginditás se kátyúk a motor es alkatrészei nem tudnak kopni . Vettem 1000 000 km el Volkswagen Craftert (ismerőstöl ) váltosofőrökkel jártak angliaba . Most 1400 000 van benn egy porlaszzot es egy csapagyat kellet csak cserelnem

2021. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én pl a benzinesemmel 25.000-et mentem 1 évbe a dizellel 30-40-et, ergo nekem teljesen irreális hogy egy 15 éves dizelbe 240.000km-ek legyenek.
2021. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első az állapot

Azért is mivel lehet egy 300ezret futott kocsi jobb állapotba mint egy 150ezret futott, ha úgy használták.

Meg sok a tekert kocsi. Persze nem feltétlen, ha egy 15éves kocsiba van 100e km az is lehet valós. Le kell kérdezni (ezért érdemes magyarországi autót választani)

2021. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Páran írtátok hogy nem nagyon lehet tudni hogy autópálya vagy városi használat volt-e inkább.

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a hűtőrács állapotában valamennyire következtethető: ha már 100.000 körül is szét van verve a hűtőrács a bogaraktól, apró kavicsoktól, akkor jellemzően autópályás alanyról beszélhetünk.

Vagyis bizonyos keretek között (és km alatt) minél jobban szét van verve a hűtőrács, általában annál jobb vételt jelent.

2021. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apám Sparkjából tudok kiindulni. 60 ezer van benne, 2006-os, esztétikára valóban szép, de érződik, hogy “lóg a bele.” Nem egyszer látom viszont, hogy 300-350 ezres 15 éves autók hónapokig nem találnak gazdát, pedig esztétikára is van közöttük szép. Gondolom sokat számít hogy hogy tárolták, mennyire ette az UV, meg ilyenek.
2021. ápr. 8. 20:10
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindegy milyen tipusról és használatról van szó
2021. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!