Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 Avant vagy Volvo V50?

Audi A4 Avant vagy Volvo V50?

Figyelt kérdés
Szevasztok, e kettő autó között gondolkodom , 2006-2007 évjáratok, motorok:Audi 2.0TDI, Volvo 2.0D. Az érdekelne melyiket lenne olcsóbb fenntartani?

2021. ápr. 9. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

S40-em van, ami egy család V50-el. Az 5 hengeres, 2 literes dízelek jó erőforrások, megbízhatóak. Vízpumpa-csere az én D3-asomnál elég macera volt, úgyhogy sajnos drágább az átlagnál. Más hátrány, hogy ezek elég nehéz autók, viszont Ford Focus alvázra épültek, ami azzal jár, hogy pl. lengéscsillapítókat, szileteket lehet cserélni kell. Előnye is van; az alkatrészek Ford áron vannak és nagy a választék.


Még egy hátrány, hogy mezei OBDII olvasóval sokra nem mész. Profi eszközökkel ki lehet olvasni a hibakódot (bár volt már rá példa, hogy nem sikerült), így igazából Volvo saját szervizprogramjára van szükség a megfelelő karbantartáshoz. Ez interneten beszerezhető, viszont kell egy olvasó eszköz is, amit Ebay (vagy hasonló oldalakról) lehet beszerezni. Nem túl húzós az ára, de jobb tudni róla. Persze itt is van előny! Ez a szoftver tartalmazza a szerviz-kézikönyvet és lehetőséget ad az autó szoftverének módosítására, kezelésére (pl. kézzel elindíthatod vele a DPF regenerálást)

2021. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A4 --> Mivel 2007 körüli gondolom 2.0 PDTDI, ezekbe azt hiszem nem rakta BKD vagy BMM kódú motort, szóval én kihagynám. Gondolom ez B7-es A4


Én ezt az autót 1.9 PD-vel keresném viszont itt csapágy problémák lehetnek, vagy pedig 2.7-3.0 V6 TDI-vel ebből meg nehéz találni jó állapotút.


V50 --> Siemens befecskendezős, turbó geon potméter megszokott dögleni, résolajcsövek szivároghatnak, vákuumrendszere érzékeny.


Én ezt csak is 2.4D-vel venném.

2021. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!