Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic (1996) 1.4i-be...

Honda civic (1996) 1.4i-be lehet turbot rakni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ami gyarilag nem turbos nem nagyon lehetne bele rakni, de en mindenfelekeppen szeretnek.

Valahogy meg lehet ezt oldani?

Miket kellene modositani az auton hogy bele lehessen rakni?


2021. ápr. 9. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetni mindent lehet, főleg ha ráköltöd még 3x az autó piaci értékét, és lehet hogy keveset mondtam.
2021. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miken kellene modositani hogy bele lehessen rakni egy turbot?
2021. ápr. 9. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A csomagtartóba tedd be és kész.
2021. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
K1basz0tt vicces vagy, mondhatom.
2021. ápr. 9. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miken kellene modositani hogy bele lehessen rakni egy turbot?"


Nagyjából mindenen

2021. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Töltőnyomás függő. Egy puha feltöltést (0.3-0.5 bar) kb. bármilyen motor elbír, ez a Honda motor biztosan. Más kérdés, hogy megéri-e. Egyrészt ha legálisan akarod, az több millió lenne. Ha illegálisan, akkor ugyan olcsóbb (bár így is több százezer lenne), de bármikor elkaphatnak és megbüntethetnek. Ráadásul a gyári 90le-s motorod lenne mondjuk 110-130le között, amit egy 1.6-os szívó tud, sőt a Hondának volt 160le-s 1.6-osa is ugyanebből a típusú Civicből. Szóval akkor inkább vennék egy VTI-t a helyedben.
2021. ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet, gyárilag erősebb motor olcsóbb és tartósabb megoldás egyben.
2021. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Kell egy komolyabb hengerfej (d16z6, talán d15z6) egy obd átalakító, egy p28 ecu, mert azt kényelmesen lehet epromozni, írni. Egy kisebb turbót már utánad dobnak, minél nagyobb turbót raksz arra a kis motorra, annál nehezebben fogja meghajtani, nagy lesz a turbólyukad. Gyári belsővel 0.5 bar fölé menni öngyilkosság, a pálcika hajtókaros honda motornál. Ha tudsz valahogy kompressziót csökkenteni, akkor lehet feljebb memni a nyomással is. Nem árt arp hf csavar ha már belenyúlsz. Kell egy turbós leömlő, van több fajta, de gyártatni is tudsz. A csigát régebbi subaru, saab, volvo, stb benzinesekről tudsz szeretni olcsón, vagy ott a kínai T3/T4 :D Talpat egyszerűen lehet vágatni bármelyikhez. A lényeg hogy dízel turbót ne nagyon rakj fel, mert az nem erre a fordulatszámra van kitalálva. Kell egy jó intercooler, ez sem nagy tétel, egy normális csövezés, szélessàvú lambda, lefújószelep, wg, egy normális kippu legalább 60-as, egy hks gomba a turbó elé...:D Illetve egy mpfi/pgmfi normális szívósor, mert az 1.4-en központi injektoros van (bármelyik d15,d16 jó lehet)

A fent leírtak 2-3 kilóból kijönnek, de akkor már érdemes elgondolodni egy vti/esi civicen, vagy más márka felé nézelődni.

Hirtelen ennyi :) Üdv!

2021. ápr. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

2-3 kilóból? Egy 60-as kipufogó rendszer magában 150ezer, ha rozsdamentes, akkor 350. Ne beszéljünk már hülyeségeket...

Amiket felsoroltál, munkadíjjal együtt 1 milla minimum.

2021. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, 2-3 kilóból kijön egy low budget turbósítás, kis nyomáson...Több mint 10db ilyen hondám volt, tudom mit beszélek. 350 ezer? 80-ért már kapni full új rozsdamentes catback rendszert polcról hattyúnyakkal, hátsó dobbal. Én 15-ért adtam el a saválló 65-ös rendszerem. Nem azt írtam, hogy mindenből újat kell venni, és a legdrágábbat...Egy d-s turbós leömlőt kilehet fogni 20-30 ezer közt használtan, d16z6 hengerfejeket 25-ért szoktam adni kompletten, tengelyekkel együtt. d16z6 szívósor 15e, de a d15z6-nak nagyobb az átmérője, turbózásra elvileg valamivel jobb, 10-ért már kapsz pillangóval, map szenzorral, alapjárati motorral együtt. Egy obd2a/b - obd1 átlalakító 5-10 ezer közt, a p28-at 25-30 közt adtam általában. Munkadíjról nem beszéltem, embere válogatja, határ a csillagos ég. Én mindent magamnak csináltam. 1 millából már kovibelsős turbósítás is kijön...:D
2021. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!