Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha felkapcsolom a tompított...

Ha felkapcsolom a tompított vagy a távolsági fényszórót az autómon, a műszerfal és az óra világítása nagyon elhalványul, nem látható. Ha a lámpákat lekapcsolom, akkor telejesen jól működik a műszerfal világítás. Mi lehet a gond? G Astra

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs
2021. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A világítás kapcsolónál van két csúszka. Az egyik a fényszóró magasság állítás, a másik - jobb oldali - a műszerfal háttérvilágítás fényereje. Valószínűleg valaki véletlenül nullára állította, ellenőrizd.
2021. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Semmi. A fényszóróizzók elég nagy teljesítményt vesznek fel, így a kisebb fogyasztókat (mint például a műszerfalvilágítás) "lehúzzák", tehát elhalványodnak.
2021. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnél lehet állitani a műszer világitást is. Biztos van azon is.
2021. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fényszóró kapcsolónál a kormány felé van egy kapcsoló amit fel kell tekerned maximumig akkor a műszerfal világítás valamivel erősebb lesz. Persze halványabb lesz a világítás így is mert ez amolyan éjszakai üzemmód ami a szemed kíméli ezt főleg éjszakai vezetésnél fogod érzékelni.
2021. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Királyak vagytok a fényerőállítóval, de remélem tisztában vagytok vele, hogy az F és G Astrában (amiről szó van) valóban csökken a fényerő, ha felkapcsoljátok a fényszórót. Ennek semmi köze a fényerőállítóhoz. A kérdező nem azt kérdezte, hogy lehet-e állítani a fényerőt, hanem hogy miért halványul el, ha felkapcsolja a fényszórót.


#3 voltam, kösz a lepontozást egyedüliként, aki tényleg a kérdésre válaszolt, nem pedig mellébeszélt.

2021. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6, én nem pontozok senkit, de most tényleg félre értetted a kérdést. Azt írta a kérdező, hogy teljesen lekapcsol a háttér világítás. Ezt pedig nagy valószínűséggel a csúszka elállítása okozza. Volt a családban nem egy F és G Astra, sőt az egyik kocsi most is egy G Astra a garázsban, de ilyen mértékű fényerő csökkenést egyiknél se tapasztaltam mint amit te írsz. Szép is lenne, ha sötétben világító fényszóró mellett nem lenne műszerfal háttér világítás.
2021. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

#8 Te egy másik kérdést olvasol, vagy mi?


"Ha felkapcsolom a tompított vagy a távolsági fényszórót az autómon, a műszerfal és az óra világítása nagyon elhalványul"


1. Nem teljesen kapcsol le, csak elhalványul.

2. Semmi köze a fényerőállítónak hozzá, mert az fix. Ha az lenne a probléma, akkor folyamatosan halvány lenne a műszerfalvilágítás, nem csak akkor, amikor fényszórót kapcsol.


És még képes vagy azt mondani, hogy én értettem félre. :D

2021. ápr. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7*
2021. ápr. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, már évek óta használom az autót, de még a műszerfal fényerősségét sosem állítgattam, az volt a probléma.
2021. ápr. 11. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!