Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátorát milyen...

Autó akkumulátorát milyen időközönként érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy hány évente érdemes/kell cserélni az autó akkumulátorát. Mi az ajánlott?

2021. ápr. 11. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nincs periódusa. Akkor cseréled, amikor szar.
2021. ápr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

amikor megdöglik.

16 éves ignisembe 2 hete tettem a harmadik akksit.

2021. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Észre fogod venni, amikor "érdemes". Addig felesleges. Autótól, felhasználástól, tárolástól, akkutól nagyban függ. Nagy átlagban kb 2-12 év között "érdemes".
2021. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Amikor tönkremegy vagy már szarakszik.
2021. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Észre fogod venni általában. Ősze felé már többet teker az autó. Egy hideg téli reggelen meg szimplán be sem fog indulni. Én is így jártam.
2021. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az akku élettartama és az "érdemes cserélni" kifejezés nincsenek köszönő viszonyban egymással.

Ha pl. valaki szerint érdemes cserélni 5 évente, de közben gond nélkül elmenne 8 évig, akkor az ablakon kidobott pénz.

Aki viszont ezen felbuzdulva azt mondja, hogy csak 8 évente érdemes cserélni, de közben már 5 évesen megpusztul az akku, annál nem az "érdemes" kifejezés dominál, hanem a "kell".

2021. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

5 évig ha bírja szerintem ott már illik cserélni.

22 ezer körül van egy átlag autóba. Ne jelentsen már gondot 5 évente cserélni.

Nekem többet ér az, hogy nem kell aggódni, hogy nem indít egy hideg reggelen. Kellemetlen mikor munkahelyen szabit kell kérni, mert nem indul a kocsi, busszal meg 4 órás késéssel érnél be.

2021. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hogyan hasznàlod az autódat! Ha nagyon keveset mész vele és azt is rövid távon Akkor elég gyakori akkumlátor csere várható. Nekem az egy éves banner márkájú akku már most a végét járja. Igaz hogy rövid távokat megyek de mindig csepp töltőn van. Hiába Ez van.

A másik kocsimban 6 éves akku van de azzal hosszabb távokat teszek meg napi szinten. Ja és az akku tökéletes! Abban jász akku van.

2021. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt meg tudom erősíteni. 9. évét tapossa az akkum és 200 km-nél kisebb távra be se indítom az autót.
2021. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7!

Egyáltalán nem okoz gondot, de minek cserélném ha jó?

Az eredeti gyári akku 7 évig bírta.és már 100e fölött volt a kilométer.

Miért is cseréltem volna?

Jah, és csöppet sem aggódtam. Amikor megadta magát az akku, vettem egy újat és kicseréltem.

2021. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!