Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos szervó esetén...

Elektromos szervó esetén teljesen irányítható kell hogy legyen az autó, tenyérrel?

Figyelt kérdés

Első autóm ez a 8gen Civic így nagyon nincs tapasztalatom más autókról, videókon látom hogy átlag autókat, még az elég régieket 3 ujjal is vezetik, nekem viszont nem annyira érzékeny a kormány, gyártó által előírt nyomáson használom a kerekeket ami 2.3bar 225/45 17"os gumikkal.

Tartozik a szervóhoz egy olajtartály a kézikönyv szerint, de ha elektromos akkor mennyit javíthat egy olajcsere? vagy nyomjak a kerekekbe többet? 2.4et? De az se megoldás ha nagyon felfújom mert akkor pattogok az majd az úton.


2021. ápr. 11. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha van olajtartály, akkor bizony nem elektromos a szervó....
2021. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Felmerül a kérdés, hogy mi a csecsért akarsz te tenyérrel kormányozni.
2021. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
1-es, nem akarsz inkább valami más fórumban(pl gyerekjátékok) aktívabban részt venni?
2021. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

#3

Csóringer 1es még nem hallott elektrohidraulikus szervóról.

2021. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2

Ha olyan gyorsan tudna az emberiség marokfogással kormányozni, ha gyorsan kell a kerék állást változtatni, akkor nem lenne ismert a tenyérrel való megoldás.

2021. ápr. 11. 20:01
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

#5


Minek kell olyan gyorsan kormányozni? Meg kell tanulni vezetni és nincs gond. A közlekedésben dolgozom, meglehetősen sokat vagyok úton, de még sosem volt olyan helyzet, hogy 2 kézzel ne tudtam volna kormányozni.

2021. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha a közlekedésben dolgozol, akkor bizonyára már segítő választ is kaphattam volna, én sem vagyok tanuló már, de gondolom hogy valami nem stimmel, amire itt szeretnék tippet kapni.
2021. ápr. 11. 20:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Mivel ellentmondásokkal teli a kérdésed, így nincs mit válaszolni rá. Először azt kérdezed, hogy irányítható-e, aztán meg a hirtelen kormánymozdulatokon agyalsz. Ez így hogy jön össze? A mai modern autókat a városban 40-nél simán lehet 1 ujjal is vezetni, komolyabb helyzetekben viszont nem fogod tudni egyiket se rendesen elvezetni csak tenéyrrel, mert nem tudod elég jól forgatni. Bár, hozzáteszem, minél nagyobb a sebesség, annál értelmetlenebb a dolog, mert ha nagy sebességnél gyorsan elrántod a kormányt, akkor az árok fog majd megfogni.
2021. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Tisztázni kéne, hogy elektromos vagy hidraulikus szervó. A service manual mindkettőt említi. (Nem tudom linkelni mert mediafire-en van és nem engedi a rendszer.)

2. A régebbi Hondák nem voltak "túlszervózva", elég kemény a kormányzás jól működő szervónál is, főleg ha nagy kerék, széles gumi van rajta. Ha nem vagy biztos benne, nézesd meg szerelővel. Legalább próbálja ki valaki, akinek nagyobb tapasztalata van.

3. Tenyérrel kormányzás egy fasság. Menj el egy vezetéstechnikai tréningre, ott elmondják hogy kell ezt csinálni.

2021. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Azért az biztos vicces, amikor elmentek vezetéstechnikai tréningre, hogy magyarázzák már el, hogyan kell parkoláskor úgy eltekerni balvégéről jobbvégére a kormányt, hogy gyors is legyen meg ne tenyérrel. :)
2021. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!