Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima szívó benzines autótípuso...

Sima szívó benzines autótípusok (vagy inkább a bennük található motor típusok) közül melyik a legnyomatékosabb az alsó tartományban?

Figyelt kérdés
A dízeleknél köztudott hogy kuplung felengedéssel is el lehet indulni (tudom, benzinessel is csak borzasztó óvatosan), nem fullad le.Amikor egyszer próbáltam dizelt nagyon tetszett ez a tulajdonsága, és igy visszaülve benzinesbe sokszor jól jönne dugóban stb szituációban. Tudom, a benzinesek nem erre vannak optimalizálva, más a karakterisztikájuk, de csomó motor típus van, biztos van különbség köztük ebből a szempontból. Szóval a kérdés adott: melyik típus leginkább nyomatékos alul? Mivel ezt gyanitom az autó súlya is némileg befolyásolja, így konkrét típusok érdekelnének, vagy igazából bármilyen tapasztalat, vélemény jöhet. Ja és bocs ha hülye kérdés de nem tudtam jobban megfogalmazni.
2021. ápr. 15. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel automatát?

Egyébként minél nagyobb köbcentis, annál nyomatékosabb lesz alúl (is).

2021. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az újabbak(pl. Toyotánál vvti) és azon belül minél erősebb. Mivel alul kevés a nyomaték egy benzinesnél, ezért megszokottnál erőssebbnek kell lennie, hogy ott is legyen erő. Ez ilyen egyszerű.
2021. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb köbcentis nyomatékosabb alul, de ha nincs magasabbra állítva az alapjárat a normálnál az se fog elindulni kuplunggal mint a dízel. Szerintem inkább vegyél dízelt, én is részbe ezért vettem azt. Tetszik benne ez a dolog hogy dugóba lehet vele így gurulgatni meg máskor se érdekes mennyi gázt adok induláskor mert nem fog lefulladni mint a benzines.
2021. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam dízelen, de nagyrészt rövidtávra használnám.

Igen a nagyköbcentis dolgon én is gondolkodtam de ezen a kocsik nagyrésze nehéz is, ergo ami nyomatékot nyerek a kobcentin annyit az auto súlya le is vesz

2021. ápr. 15. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:

"A dízeleknél köztudott hogy kuplung felengedéssel is el lehet indulni"

Miért a kuplung felengedésével IS? Nem csak úgy lehet? Vagy lehet a kuplung benyomásával is, csak én vagyok lemaradva?


Viccet félretéve: Ha ennyire nem vagy képben a dolgokkal inkább ne kezd el itt mondani a hülyeségeket. BIztos ez minden dízelre egyformán igaz. Nem lehet, hogy a dízelesekből is van sok kis nyomatékú típus, csak te pont egy olyat vezettél ami el tudott így indulni? Mert ez közel sem általános...

2021. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

"Tudom, a benzinesek nem erre vannak optimalizálva"

A dízelesek sem, csak pár vezetni nem tudó kretén erőlteti így az autóját. Egyébként aki tud normálisan vezetni, annak nem probléma az elindulás kis benzinessel sem. Aki meg nem tud, az a tudásán igazítson, ne az autón.

2021. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, aki tud normálisan vezetni annak nem jelent gondod. És? Ki mondta hogy én jól tudok vezetni? Nem arra voltam kíváncsi hogy ki hogy mit tud vezetni, és hogy én mit csináljak, csupán egy technikai kérdés volt. A többieknek köszi az értelmes választ.
2021. ápr. 15. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyomaték a köbcentitől függ.
2021. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, de ilyen szempont alapján nem érdemes autót keresni. Mindegyik motornak szinte nulla nyomatéka van alapjáraton. Az oké, hogy nem fullad le, de szétrázza a kettőstömegűt, váltót, és minden forgó alkatrészt, megviseli a csapágyakat is, stb. Még egy nyomatékosabb, mondjuk 2 literes benzinesnek is gázt kell adni, de a dízelnek is érdemes. Hosszú távon biztosan kinyírod vele az autót. Ha az elindulás gondot okoz, vegyél inkább automatát, vagy tanulj és gyakorolj, bele lehet jönni.
2021. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy régebbi, részecskeszűrő nélküli dízelnek a rövidtáv se annyira gáz ha normálisan van használva (semminek nem tesz jót, a benzinesnek se úgyhogy ezért nem érdemes elvetni a dízelt)

Én is nagyrészt ilyen max. 15km-es utakra használom a dízelt, semmi baja.

2021. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!