Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbkézszabályos körforgalom?

Jobbkézszabályos körforgalom?

Figyelt kérdés
Ha egy körforgalom(nak látszó kereszteződés) előtt nincs kint körforgalmat jelző tábla, és nincs kint elsőbbségadást jelző tábla, akkor az jobbkézszabályos, és a bent lévőnek kell elsőbbséget adnia a befele hajtónak? Élőben még nem láttam ilyet, viszont külföldi videóban igen. Ha Magyarországon lenne egy ilyen, akkor az autósok mit gondolnának? Hogy ez egy körforgalom, csak nincs kitáblázva, vagy hogy egy kör alakú útkereszteződés és jobbkézszabályos?

2021. ápr. 16. 09:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Abból baj nem lehet ha mindenkinek elsőbbséget adsz. Én is inkább megállok, mert nagyon sokan nagy sebességgel rongyolnak a körforgalomba hiába én értem oda hamarabb.


De viszont az is igaz, hogy ha már bent vagy a körforgalomban akkor is figyelj, mert én már jártam úgy, hogy bent voltam és egy telefonáló terepjárós simán bejött elém és satufékkel kellett megállnom, hogy ne legyen kocc.

2021. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link] ,18.9021211,3a,75y,131.08h,81.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdutwUD4902Khs-J3f5KbHg!2e0!7i13312!8i6656


ez pl sima jobbkezes, pedig sokan körforgalomnak értelmezik, sokan meg simán átmennek balra, hiába van záróvonal (mondjuk nem látszik).

2021. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!