Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autógumit hol lehet...

Használt autógumit hol lehet leadni?

Figyelt kérdés

Szeméttelepen próbáltam már. Oda csak 4 db-ot lehet leadni 1 évben, felírják egy füzetbe hogy ki viszi, meg a lakhelyet is és így más városban található szeméttelepre nem is engedik leadni.

A városban 1 gumis van, tőle is kérdeztem, de nem veszi át.

Nekem meg évente keletkezik úgy 30-40 szemétbe való gumim legalább (játszós autóról). Hol adjam le? Nem akarom kidobni az út szélén az erdőbe, mint ahogy sokan csinálják.



2021. ápr. 16. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenkor meghirdetik az emberek és van aki el is viszi. Hidd el 1-2 ezer Ft-ért még a 2mm-es gumit is megveszik az emberek.
2021. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem a legtöbb szálszakadásig kopik, illetve nagyon sokszor egyben leválik róluk a futófelület (szar anyagból vannak manapság, nem bírják a hőt).
2021. ápr. 16. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz értelmes választ akkor amit tudom, hogy tutira működik:

Bérelsz egy hulladékos konténert egy napra. 25-30 ezer Ft és beledobálod a gumikat. Sok helyen nincs megszabva, hogy mit rakhatsz bele. Elektronikai hulladék ne legyen csak.

2021. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Többet is le lehet adni a hulladékudvarban, csak fizetni kell érte. Tehát egy garnitúra ingyenes, a többi fizetős. Ez biztos, most kerestem rá. Azt nem írta, mennyit kell fizetni.
2021. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a hulladékudvarban magánszemély 165 kg-ot, vagy 15 db-ot adhat le egy évben. Én meg se közelítem ezt a mennyiséget, pedig nem autózom keveset. Nincs valami ismerős, rokon, kolléga, barát, aki a saját kvótáját megosztaná veled?

Olyat tudok még, ahol a gumi sáveszi a selejt gumit. De nem ingyen, hanem valami 500 vagy 1000Ft-ot kell fizetni drabjáért.

2021. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha "játszós" autóra van pénz, akkor hívd fel a legelső konténeres hulladékszállítót akit találsz, hoz egy konténert, belepakolod. De a gumi veszélyes hulladéknak számít, nem elsz olcsó.
2021. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt, a helyi hulladékudvarban ingyenesen le lehet adni. Gondolom helyfüggő is. Nem tudok limitről.
2021. ápr. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:

Szerintem becsüljük meg, hogy a kérdező nem akarja az erdőben lerakni a gumikat. Sokan vannak, akik ezt simán megteszik.

Én rágoogliztam: autógumi leadás

Elég sok a találat, de attól is függ, hogy hol laksz. Az fkf egyszerre 4-et, évente 12-őt vesz át. De gondolom lakosonként. Lehet, hogy elég a családtagok lakcímkártyáját elvinni.

Esetleg az is megoldás lehet, ha adsz némi borravalót a hulladékgyüjtő telephelyen. Ha nem darabra tartják nyilván, hogy mennyi gumi jött be, akkor biztosan van aki elfogadja. A környezetvédelem szempontjából ez még mindig jobb, mint bármi más.

Gumisoknál 500/darab áron láttam találatokat.

2021. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"De gondolom lakosonként. Lehet, hogy elég a családtagok lakcímkártyáját elvinni."


Nem budapesti vagyok, de nálunk a hulladékudvarban nem úgy megy hogy bárki besétál és feltétel nélkül csak a lakcmkártyával leadhatja az X db gumit. Feltétel a legutóbbi időszakra vonatkozó szemétszámla befizetésének igazolása (pl csekk). A csekk meg gondolom egy ember nevére szól, nem kap mindenki a családban.

Erre írtam fentebb, hogy akár be lehetne vonni szomszédot, rokont (aki más címen lakik), ismerőt, barátot, kollégát, aki amúgy sem adna le az adott évben gumit és megtenné ezt a szívességet. Beül az autódba, elviszitek a gumit, az ő nevén adjátok el. Aztán hazafuvarozod. Így neki ez tulajdonképpen csak fél óra áldozat a szabadidejéből, te meg megszabadultál újabb tízén-pár darab gumitól.

2021. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:

#9

Az fkf honlap ezt mondja:"A hulladékudvarok szolgáltatásait díjmentesen csak budapesti lakosok vehetik igénybe a meghatározott mennyiségi korlátig."

ennél nincs direktebb utalás, de ez azt sugalja, hogy lakosonként lehet igénybevenni. Mindenki, aki azon a lakcímen lakik, ahol kifizették a szemétdíjat. A minimum, hogy ezt érdemes megkérdezni, ha valakit érint.

2021. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!