Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan/hol kell biztonságosan...

Hogyan/hol kell biztonságosan alábakolni egy autót kézi emelővel történt felemelés után?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit dolgozni az autóm alá feküdve. Csak kézi emelőm van, ez a magasság nekem elég is lesz. De több helyen olvastam, hogy aláfekvés előtt ajánlott alábakolni az autót.


Arról viszont sehol nem találok leírást, hogy ezt hogyan is kell biztonságosan megtenni. Tudnátok ebben tanácsot adni?


Azonos oldalon, egyszerre két ponton szeretném megemelni és alábakolni.

Úgy tudom, hogy emelni és bakolni csak a gyárilag erre kiképzett pontban lehet, különben beszakadhat a lemez és nagy bajt lehet vele okozni.

Mindkét oldalon van is két ilyen gyárilag kiképzett pont az autómon, amit hivatalosan a kerékcseréhez is lehet használni emelési pontként.


Namost el nem tudom képzelni, hogy a gyakorlatban hogy tudom megoldani, hogy a felemelt autó alatt kicserélem az adott pontban az kézi emelőt a tartóbakra. Mivel elég kis területről van szó a küszöbb alján, egymás mellett nem fér el ott az emelő és a bak tartófelülete is.


Akármilyen közel tenném a bakot az emelőhöz, az már régen nem a gyári ponton támasztaná meg az autót, hanem jóval messzebb attól és félek, hogy ez már baj lenne.


Tudnátok segíteni, hogy gyakorlatban hogy lehet kivitelezni biztonságosan ezt a műveletet?



2021. ápr. 16. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre a célra találták ki a karosszéria bakokat. Interneten nézz utánna. Egész olcsón beszerezhetőek!

Ami azt illeti általában az autó elején, hátulján is van emelőpont. Meg emeled az elejénél alárakod a küszöb emelőpontjára a bakot mind két oldalon. Szintén így hátul is.

2021. ápr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsokorben sebesseg plusz kezifek.Megemeled a kuszobnel(emelesi pontnal) bolcsonel meg hatsofutomunel alarakod a bakot es finoman raengeded. Vagy epp forditva, viszont figyelj hogy a bak ne nyomja be a kuszob also felet.

Plusz biztonsag erdekeben az emelot is hagyd alatta. Nem sok vizet fog zavarni.

2021. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Megéri, olcsóbb, mint a gipszelés, kötözés

2021. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tegnap emeltem én is de nem fér be a bak a küszöb alá, legalább is ha elől emelek egyszerre 2 oldalt :s
nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!