Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bal láb kuplung, jobb láb fék...

Bal láb kuplung, jobb láb fék és gáz. Mikor van erre kivétel?

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem egy régi rutinos sofőr, hogy bal láb kuplung és fék. A jobb láb pedig mindig a pedalon van. A tapasztalata miatt elhittem neki, de nincs olyan eset amikor a kuplungot és a féket egyszerre kell használni?

2021. ápr. 16. 17:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem részeg lehetett. A legtöbb esetben a kuplungot fék követi, vagy előzi meg.
2021. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Nincs
2021. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Rallye-soforok szoktak bal labbal fekezni, hogy ne essen le a fordulatszam. Normal varosi kozlekedesben balesetveszelyes dolog ezzel kiserletezni, a 'regi rutinos' sofor csak vakitani akart hogy o mekkora majer.
2021. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 vantel ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy kivétel!

Amikor vizsgálják a kocsit, nyitva van a motorháztető és kérik,hogy nyomd a gázt, ekkor ajánlott a féket is nyomni, hogy elkerüld a véletlen gurulást akármilyen okból is indulna meg az autó.

2021. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
46%
Öö ezt szerintem félreértetted, vagy nem tudom mivan. Amúgy én pl megtanultam azt a trükköt, hogy egyszerre fékezek, és nyomom a gázt jobbal, balla meg kuplung. Pl gyenge autóval nagy emelkedőn elindulás. De ritkán csinálom.
2021. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, arra ott a kézifék. Egy lábbal nyomni a féket meg a gázt veszélyes, valamelyiket véletlen elengeded, megugrik az autó és már elcsaptál valakit
2021. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

A bal láb fék-kuplunk elég baromság.


Ha lassítasz, gyorsítasz akkor pont hogy a kuplungnál kell mindig legyen a lábad és a féket-gázt amúgy is felváltva használod.


Kuplungolni többet fogsz mint fékezés közben gázt adni.


Versenyzőknél más a helyzet ők pályán mennek, határon autóznak, ahol folyamatosan kell a fordulat, főleg mondjuk egy rally autónál ahol végig "elkapar" és kilinccsel előre közlekedik.


Olyat szoktak, hogy fékezés közben dupla kuplunggal gázfröccsöt adni, de ehhez is a jobb lábat használják.

2021. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
46%

Azért mert te nem így használod a pedálokat, attól az még nem veszélyes.

Lehet ballal is fékezni, ha nem akarod, hogy leessen a fordulat(pláne ha nem kell a váltáshoz a kuplungot használni)

De jobb lábbal is lehet egyszerre a gázt és a féket kezelni. Gyakorlás kérdése.

2021. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
És a profi sofőr haverod hogy vált vissza miközben áll a féken? :D :D :D
2021. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Tudod, vannak olyan olyan rallye autók amiben a kuplungot csak az indulásnál használják. Menet közben úgy lehet váltani, hogy csak a kart húzod hátra (ilyenkor fölfelé vált) vagy tologatod előre (olyankor pedig visszavált).

És eközben akár fékezhetsz is, a munka nélkül maradt bal lábaddal.


Csak szólok............ ;)

2021. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!