Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítentek nekem vezérlés...

Segítentek nekem vezérlés cserével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sajnos semennyire nem értek az autókhoz. Van a családban egy 1999-es Ford Focus 1,8 motorral. Most van benne 150.000 km. Mikor kell vezérlést cseréltetni?

Köszönöm


2021. ápr. 17. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Benzineseknél 160 ezer a gyári ajánlott csereperiódus, dízeleknél 150 ezer. Tehát minél hamarabb.


Normális szervizbe vigyétek, ne a legolcsóbb maszekjancsihoz, mert a vezérléscsere nem játék. Figyelj arra is, hogy milyen márkát rak be, nehogy valami szart válasszon, csak mert azon nagyobb a haszna. INA és Continental a két legjobb, Gates és SKF még szintén jó, e négy közül legyen valamelyik. Továbbá ne csak maga a szíj legyen cserélve, hanem a vezetőgörgő és a feszítőgörgő is. Ezekre figyelj.

2021. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy ez benzin, vagy dízel 1.8.

A dízeleknél két vezérműszíj van, volt, egy vezérlés, egy adagoló.

Azoknál még a 60 ezer km is kevés, mert az alatt is képes szakadni.

Benzin tovább bírja, de jó lenne tudni egy pontos motortípust.

2021. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ez egy 1.8-as benzines autó

2021. ápr. 17. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 Melyik motorkódosról beszélsz? Legjobb tudomásom szerint nem volt két szíjas. Az adagolós dízeleknél a főtengely lánccal hajtotta az adagolót és az adagolóról szíjjal hajtották a vezérműtengelyt. Vagy volt két szíjas is, amiről nem tudok?


Kérdező, 1.8 benzin esetében 160e az előírás, ahogy már #1 válaszban is írtam. Előírás szerint még van egy kis időd, de én a helyedben nem várnék.

2021. ápr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

cseréld le 100 ezrenként ha elszakad a vezérszijj akkor a motor kuka

ami fontos ne csak a vezérszijjat hanem a feszitő görgőt és vizpumpát is le kell ujra cserélni + ujra fagyállozni.

nekem az egész 22 ezerből kijött a span szerelőmnél 12 volt a készlet és 10 a munkadij, külsős szerelőnél ez drágább 40-50.

2021. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!