Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen terepjárót ajánlanátok,...

Milyen terepjárót ajánlanátok, ami hétköznapi felhasználásra is tökéletes?

Figyelt kérdés

Munkámból kifolyólag terepjárásra képes autóm van jelenleg is, ami egy 2010-es benzines Dacia Duster 1.6, 105 LE. Sajnos elég sokat fogyaszt (130-140-nél a 9.5-ös átlagfogyasztás simán megvan), rettentő lomha (1 238 kg), és hát nem a felszereltségéről híres, bár én ettől függetlenül szeretem és meg vagyok vele elégedve.

A következő autóm szintén vegyes felhasználásra szeretném, ami azt jelenti, hogy lenne heti 1-2 nap terepjárás építési területeken a jó kis esőáztatta, saras senkiföldjén/homokos autóút töltéseken, illetve hétköznapi használatra - autópálya, boltba járás, stb.

A Dustert nem kell még lecserélni, de kíváncsi vagyok arra, hogy mik a lehetőségeim, ha cserére kerülne a sor. Még egy Dustert nem szeretnék. Nem rossz autó, de szegénykém elég fapados, és a lehetőségekhez mérten majd szeretnék egyszer a jövőben egy kevesebbet fogyasztó, tempomatos, terepre is jó, 4x4-es (mert hát az én Dusterem csak első kerekes), kijelzős, ülésfűtéses, automata klímás járgányt.

A felső limit legyen mondjuk 15M, hiszen most még csak közvéleménykutatok, nem fogom holnap megvenni az autót, és mire évek múlva odajutok, lehet, hogy használtan ennyiért, vagy kevesebbért is meg lehet majd venni a kiszemeltet.

Ami eddig kinézetre, felszereltségre és terepjárásra is nagyon tetszett, az a Jeep Compass Trailhawk, de ez egy nagyon messzi álom marad szerintem.



2021. ápr. 17. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Én VW Amarokot vennék ennyiből. Nagyon jó színvonalú, minőségi autó, és platódobozzal hatalmas pakolótér is elérhető. Vagy egy Ford Rangert, az is hasonló, nagyon jó autó.
2021. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor ültem egy új Hilux-ban, személy autó közeli beltér. Ez kb. mindenben megvan már. A felsoroltak nem extrák, inkább alapfelszereltség normális autókban

Ahol a Duster elboldogul, ott kb. bármilyen másik SUV is. Fogyasztásban nincsenek csodák. Legyen nagy, nagy légellenállással, hajtson mindenhol, de ne fogyasszon...

2021. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1: Platós autót nem szeretnék, maradnék a zárt csomagterű autóknál.

2: Persze, egyértelmű, mindenki kis fogyasztású autót akar. Én a lehetőségekhez mérten szeretném ezt a lehető legkevesebbre csökkenteni (boldog ember vagyok, ha egy turbóbenzines/dízel SUV megüti a 7-7.5-

öt 140-nél)

2021. ápr. 17. 20:05
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Akkor talán VW Tiguan 2.0 CR TDI. Vagy Land Rover Freelander Freerer2 a 2.2 dízellel.
2021. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Benzinesből mindegyik 10l körül vagy afelett fogyaszt autópályán. A nehezebbek meg városban is. Én biztos dízelben gondolkodnék.

A Duster ugyan fapados, de terepjárónak kiváló, pláne annyi pénzért. Elég zsebbenyulós a "kényelmes" konkurrencia, ami hasonló terepjáró képességgel rendelkezik.

2021. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Suzuki Vitara esetleg, az alroad elég jó jégen és sárban is, 1.4 turbó benzines 7,5 litert fogyaszt átlagban, automataváltóval.
2021. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de egy terepjáró nem igen fog 140-nél 9-10 liter alatt fogyasztani. Ne legyen lomha, de keveset is fogyasszon? 🤔Valamit valamiért. Valamelyik elvárásodtól búcsúzz el! Meg aki 15 millát szán autóra, az ne rinyáljon a fogyasztás miatt!

Amúgy meg Land Rover, G Merci, Toyota Land Cruiser. Vagy a Dácsiába szereltesd bele a gázt, és rögtön 250 forintért tankolhatsz egy liter LPG-t.

2021. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jimny-hez mit szólsz? Haszongépjárműként lesz rendelhető nyártól.
2021. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7: szerintem az életben nem fogok 15M-ért autót venni, pont emiatt írtam a kérdésem leírásába, hogy a véleményetekre vagyok kíváncsi, mert jópár év múlva (2-4) tervezek autót venni, amikor a most szóban forgó autók használtan 10M alatt lesznek. Mindemellett nem gondolnám, hogy az első kommentem, ahol azt írtam, hogy "boldog ember vagyok, ha egy turbóbenzines/dízel SUV megüti a 7-7.5-öt 140-nél" megjegyzés "rinyálásnak" minősül.

A 15M limitár pedig szerintem nem fedi le a használtan >20M-ért kapható G Mercedes fogalmát, de lehet én számoltam el valamit.


8: Ötletnek jó, amit a kérdésemben nem írtam le, hogy 5 ajtósat, 5 férőhelyeset szeretnék.

2021. ápr. 17. 22:07
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen felhasználásra tök felesleges lenne egy alvázas "hardcore" terepjáró. Tehát az ilyen Jimny, Hilux, Land Cruiser meg ilyeneket szerintem felejtsd el, totális hülyeség a városba meg az autópályán ilyenekkel járkálni.

Erre valami középkategóriás SUV lenne az ideális: Tucson, Tiguan, RAV4, XC40 ilyesmi. Ezek simán hozzák egy fwd Duster terepképességét, kényelemben, fogyasztásban, teljesítményben viszont sokkal jobbak.

2021. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!