Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A C kategória megszerzésében,...

A C kategória megszerzésében, illetve magában a vezetésben segítséget jelent ha 3,5-ös furgonon dolgozok évek óta?

Figyelt kérdés

Gondolkozom egy C kategória megszerzésén, de félek egy kicsit magától a teherautó vezetésétől.


Majdnem 4 éve vezetek Budapesten 3,5 tonnás dobozos kisteherautót (hűtőfelépítményes, duplakerekes).

Főként a belvárosban és Budán, kb 2 éve a II.kerületben.

Sosem okoztam balesetet, nem is húztam meg az autót, érzem a méreteit, bárhová betudok állni ahová fizikailag befér, nem szoktam izgulni a szűkebb helyeken sem.

Nyilván az első 1 év nem volt könnyű, főleg, hogy előtte csak egy Swfitet vezettem, szóval meg kellett szokni a nagyobb méretet.


A teherautó vezetésében is magától a mérettől félek mert ez ugye most megint egyel nagyobb kategória meg azért más is mint egy furgon.

Nekem ezekről a kisteherautókról az a véleményem, hogy egy nagyobb személyautó, mivel szinte megegyezik egy terepjáró/pick up szélességével, csak annyi, hogy magasabb.Még a menettulajdonságai is olyanok mint egy átlag személyautónak.

Az oktatáson meg nyilván valami 15 év pluszos "régi" teherautót adnak alám ami valószínűleg nem lesz olyan kezes.

Szóval gondolom van itt pár C kategóriás sofőr, így tőlük kérdezném, hogy mennyire életszerűek a félelmeim?



2021. ápr. 21. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a szakmád, ezt akarod csinálni akkor mitől félsz? Természetesen előny az, hogy már van vezetési tapasztalatod. Félni teljesen felesleges, ezt is meg kell tanulni.


Ha elfogadsz egy tanácsot, ha majd meglesz a teherautó jogsid akkor a belföldi áruterítéses munkákat messze kerüld el. Ott nem kamionsofőr leszel hanem dokkmunkás/targoncás. Én pályakezdőként kerültem ilyen helyre, egy életre elvették a kedvem a kamionozástól. A főnökeim az miatt cseszegettek, mert kamionsofőr létemre nem tudtam elég gyorsan békázni/komissiózni.

2021. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!