Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sofőrök nagy része miért...

A sofőrök nagy része miért tartja elképzelhetetlen, hatalmas bűnnek ha egy autót évente talán kétszer, leszabályzásig forgatnak?

Figyelt kérdés

Van aki gyilkolásnak tekinti, és emiatt lutri a használt autó vétel is.. Én meg azt nem tartom egészségesnek amikor valaki 3.ban halad 2000es fordulattal, én törekszem arra hogy a 2500 vagy környéke legyen meg.

Ahogy a vezetési szokásokat nézzük, szerintem a hazai autók 95%a sose volt komolyabban munkára fogva, a kigyorsítások kivételével.

Nem tudom az autóm előéletét, de gyanítom hogy 50 feletti sofőr már nem fog ilyesmivel foglalkozni, hisz 2.ban 130 a vége az autómnak 3.ban pontosan nem emlékszem de több jóval, ezt kevesen fogják meglesni közúton, autópályán sem igazán, mert mindenki a komfortos haladásra törekszik nem arra a párszáz méterre amit 6-7ezer között tölt az autó.


2021. ápr. 23. 01:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na most aztán jól megaszontad kérdésnek álcázva.

Amúgy ha hiszed ha nem, igen az autók 99%-a sosincs tiltásig forgatva, és köszönik szépen elvannak.

2021. ápr. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Mert ha benzines autód van, akkor értelmetlen. Felesleges benzinpazarlás. Teszel vele kárt? Nem (feltételezve, hogy az autó motorikusan rendben van). De attól még értelmetlen.


A dízel más téma, ott időnként muszáj.

2021. ápr. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is azokkal van baj a fejben akik neha eltoljak a piros mezoig. Inkabb azokkal, akik azt hiszik hogy ha beallt a vizhofok meroje normalra, azt csinalnak az autoval amit akarnak. Vannak akik azt hiszik ekkor a motor mar uzemi homersekleten van es nyomnak egy padlot. Pedig ilyenkor az olaj sem meleg meg kelloen ezert nem ad megfelelo kenest. A motor homerseklete sem megfelelo, igy sokkal szukebbek a hezagok, ergo a kopasi surlodas is nagyobb mivel kisebb tere van mozogni a dugattyuknak. Amikor a hotol meg nincsenek kitagulva a motor hezagai, ott egy tiltasig forgatas kesobb olajfogyasztast eredmenyezhet ami mar a visszafordithatatlan kopasokbol ered. Kell legalabb 10 km mire padlot nyomhatunk
2021. ápr. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A dizelnek se kell sose addig nyomni neki.

Ott már nincs plusz erő benne, csak pörög feleslegesen.

2021. ápr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem tiltáson adják le az autók a maximum teljesítményüket hanem kicsit alatta. Magas fordulatszámon élő motorok mint a honda type r mazda Wankel stb az megint más.
2021. ápr. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pont semmi értelme tiltásig forgatni egy autót.
2021. ápr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
#4 A dízel autókat a korom kiégetése miatt kell pörgetni néha, az újabbak DPF-eseknél meg kifejezetten igaz ez, mert a DPF regenerálás csak magas hőmérsékleten és minimum közepes fordulatszámon lehetséges, ha folyton elváltasz 1500-nál és 6-osban sem mész 110-nél többet, akkor sosem fog kitisztulni.
2021. ápr. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Akkor úgy látszik én a maradék 5%-ba tartozom.


Dízel autóm van, de még városban sem kínzom 1200-as fordulaton, azzal a jelszóval, hogy "mert akkor fogyaszt a legkevesebbet". Inkább szeretem egy egészséges, rugalmas 1800-2000 körül tartani. És a fogyasztásra sincs panaszom, hiába tudnék elméletben egy decit még faragni ezen. Nem azon az egy decin múlik a hó végi bevásárlás. Rendszeresen, heti több alkalommal megyek emellett tempomattal órákig 3000-es fordulaton. Autópálya felhajtón üzemmeleg motornál ha nem is tiltásig, de 4000-es fordulatig rendszeresen kihúzatom. Továbbá ha máskor nem is, műszaki vizsgán leszabályzásig le van padlózva a motor hivatalból a környezetvédelmi mérésen. És nem érzek emiatt fizikai fájdalmat. Ha ennyit nem bírna ki, az már régen rossz.

Hozzáteszem az autó már túl van 300.000 km-en és 16 éven, de komoly műszaki gondom még nem volt vele.

2021. ápr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!