Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astrák vannak 200-250...

F Astrák vannak 200-250 ezerért, Kb 2 év műszakival,de azok már nem mennek el mégegyszer vizsgán ugye, csak ha a rettenetsokat, gatyaköltés van?

Figyelt kérdés
Ezt hívják Gazdasági totálkárnak?

2021. ápr. 25. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hívják gazdasági totálkárnak, ha többet kellene rá költeni, hogy használható legyen, mint az értéke. Ha friss műszaki van rajta, akkor annyira rossz nem lehet, kivéve, ha lefizetve ment át, de szerintem közveszélyes hibával úgy sem engednék át. Amúgy meg át kell nézetni vételkor és akkor nincs az, hogy gazdasági totálkáros lesz :)
2021. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülkb átnézetni?
2021. ápr. 25. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
10 ezer ft körül, helytől függően.
2021. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb 20 ezerért bárhol átnézik vásárlás előtt és összeírják mit találtak és tanácsot adnak hogy vedd meg vagy ne vedd meg.


Egyébként a friss műszaki csak egy dolog lehet akkor per pillanat az autó alkalmas állapotban volt de 2 év alatt bármi tönkre mehet benne. Sőt olyan is van ha valami kétséges állapotú ami még a műszakin belefér lehet fél év múlva már annyi lesz neki. Meg lehetnek már motorhibák, kisebb elektromos problémák meg persze ha valahol elkezdett rozsdásodni de még nincs átrohadva az még műszakin átmegy viszont ha elhanyagolod 2 év alatt piszokul széjjel tud rohadni.

Meg vannak olyan F astrák amiket felújítottak,rendbe tettek és még évekig jók lehetnek akár. Nekem is itt a 94-es évjáratú F Astrám amit 2015 ben rendbe tettünk, alvázat megcsináltuk, küszöböket, kerékíveknél rohadt meg az üzemanyag betöltőnél. A karosszéria lakatolás után kapott egy újra fényezést, és minden más elöregedett kopó alkatrész cserélve lett apránként az évek során mióta nálam az autó. Napi szinten használjuk, odafigyelek a karbantartására mióta rendbe lett téve és ennyi. Persze az értéke valóban nem sok tehát ha szervizre bíztam volna minden egyes munkát akkor jó sok pénzem rá ment volna és valóban többet költöttem volna rá mint amennyit megért az autó. Így hogy mi dolgoztunk vele barátokkal és csak bizonyos dolgok miatt vittem szervizbe, futómű beállítás, fékek cseréjére.

2021. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, hogy ilyen ősöreg F Astrákat ki a franc vesz meg 200-250 ezer forintért. Mi pár éve adtunk el egy nagyon fapad (bár ebből mind az), 1,4-es Classicot, 2000-res gyártási évvel valami 50 ezerért.
2021. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
250-300ért már normálisak vannak. Ha nincs szétrohadva, akkor max. pár kopócuccot kell vizsgára kicserélni és átmegy.
2021. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, külsőleg nagyon rohadt, de az alja egész jól bírja egykettőnek.

Legkényesebb pontjuk a hátsó híd felfüggesztése,

Elöl bölcsőben van a motor, futómű, ami valami okból nem rohad ezeknek.

Küszöb, alja, ívek ha rohad, attól még megy.

2021. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!