Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes csak olajcserére elvinni?

Érdemes csak olajcserére elvinni?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, 30e km vagy 2 éves szervizperiódussal. A legutóbbi olajcsere óta 20e km-t tettem meg, és nagyjából 8 hónap telt el. Egy előrehozott kötelező szerviz nagy költség lenne, amiben benne vannak a fékek ellenőrzésétől kezdve a gyújtógyertyák és pollenszűrű cseréjéig minden. Ezt az összeget jelenleg nem szívesen fizetném ki a szükségesnél korábban.

Az olajcsere része viszont nem vészes. Érdemes lenne elvinnem csak olajcserére? Igazából a szerviz is nagyon furcsán nézett rám, hogy miért kérek árajánlatot az olajcserére, hiszen még abszolút nem szükséges. Viszont a fórumokon a teljes ellenkezőjét olvasni, szóval nem igazán tudom hol az igazság.


2021. ápr. 26. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp! Az én autómnak is 30.000 km a gyári ajánott csereperiódusa olajra. De 15.000 km-enként cseréltettem. Ami 6-7 hónap alatt összejön. Nem érdekel, hogy nincs egy év.

Amúgy köztes szerviznek hívják. Kérhetsz olajcserét, pollenszűrő cserét, bármit az éves szerviztől függetlenül. Legfeljebb éves szerviz alkalmával csak az "átvizsgálási díjat" fizeted ki.

2021. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát van ilyen is? Tegyük fel, hogy most kicserélem az olajat, fél év múlva pedig elviszem kicseréltetni mindent, ami még a listán van, kivéve az olajat, akkor elkönyvelik kötelezőnek és él a garancia?
2021. ápr. 26. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Olajat érdekes akkor is cseréltetni, főleg ilyen futásnál. De általában a gyertyának, pollenszűrőnek, többinek is van csereperiódusa. A lényeg hogy azt ne hordd túl. Sűrűbben cserélni nem tilos. Az sem baj, ha nem pont a vásárlás évfordulóján cseréled.

Az én autómnál legalábbis így van. De a biztos, ha rákérdezel az aktuális márkaszervizben. Általában nem jelent ez amit írtam problémát.

2021. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rákérdeztem, és a véleményük szerint várjam ki a csereperiódust :D

Long life olaj van benne egyébként.

2021. ápr. 26. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos munkát akarnak maguknak(motorfelújítás, hasonlók) :) Olajat max. 15 ezer kmnként cserélni kell, de inkább 10 ezer km.
2021. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha varosozol, rovidtavokon mesz csereltesd. Ha csak hosszuutakon hasznalod nem szukseges..
2021. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen kocsiról van szó, azt a 30 ezres olajcserét felejtsd el, ha nem akarod rövid úton (akár 100 ezer km alatt) kinyírni a motort. Akármilyen longlifenak mondott olaj is van benn, 10 ezrenként cseréld le. (Nem muszály bevonni a márkaszervizt, oda elhordod szépen 30 ezrenként, csak közbe 2x lecseréled.) Ezen nem érdemes spórolni, később nagy ára lehet.
2021. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szervizelek egy autot jelenleg 530e km van benne, uj kora ota egy itthon kevesbe ismert olajjal fut, 30ezres cserekkel. 90%ban hosszutavon használják(heti 1000km) egy kettostomegun kivul nem volt komolyabb problemaja.
2021. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!