Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f miért villágíthat...

Opel astra f miért villágíthat a légzsák piktogram?

Figyelt kérdés

Így vettem az autót, szerelő próbálta kiütni ,de visszajött , a vezetőoldali és az anyós ülésen lévőt is jelezte a műszer.


Azt tudom,hogy a kormányt és műszerfalat végig kicserélte az egész tulaj.

Szerintetke komoly lehet a baj?

Drága lehet javítani?

Légzsák van a kormányba az fix.



2021. ápr. 27. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyárilag igen, kellene legyen kégzsák a kormányban, de honnan tudod, hogy fizikailag is ott van? Ha valóban lecserélte, akkor nem dugott össze néhány vezetéket. PÉLDÁUL A LÉGZSÁKÉRZÉKELŐÉT!
2021. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

"a vezetőoldali és az anyós ülésen lévőt is jelezte a műszer."

Ez mit jelent? Jelezte, hogy ott vannak, vagy jelezte, hogy hibásak, vagy alvázszám alapján kiírta a számítógép, hogy a felszereltséghez tartozott légzsák?

2021. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a diagnosztikát rádugta a szerelő és az jelezte,hogy van valami hiba mindkettővel. Fizikailag is ott van ,megnyomogatta a szerelő a kormányt középen és mondta benne van.
2021. ápr. 27. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Légzsák rendszer beüzemelő mérnökként dolgoztam, ezért jobban képbe vagyok a dolgokkal mint egy átlag autószerelő.

Nagyon sürgősen ki kell deríteni mi lehet a probléma, de így internetről senki nem fogja megmondani neked.

Az a baj lehet úgy romlott el benne valami szenzor, hogy túlérzékeny lett a rendszer, ami miatt egy erősebb fékezéstől vagy kátyútól is az arcodba nyithat a légzsák. Ami eléggé balesetveszélyes. Nagyon óvatosan vezess amíg meg nem szűnik a probléma.

2021. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

#4

"egy erősebb fékezéstől vagy kátyútól is az arcodba nyithat a légzsák."

Ebben biztos vagy? Én úgy tudom, hogy a világító légzsák lámpa azt mutatja, hogy a rendszer hibát észlelt (pl. nem látja valamelyik légzsák ellenállását). És egyben bejelenti, hogy a hiba miatt azokat a komponenseket sem fogja működtetni, amiket üzemképesnek lát. Pl. ha kihúzódik az övfeszítő csatlakozója és kigyullad a hibalámpa, akkor egy balesetnél a légzsákok sem fognak működni.

2021. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!