Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet ellenõrizni, hogy...

Hogy lehet ellenõrizni, hogy a szervizben milyen olajat tettek a motorba?

Figyelt kérdés

#ellenőrzés #márkaszervíz #Olajcsre #Olajminõség
2021. ápr. 28. 06:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg olyan helyre mész, ahol nem vágnak át, így elhiheted, hogy valóban olyan olajat raktak bele, mint kérted.
2021. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nem -40 fokról beszéltünk, hogy dermedjen az olaj... Magyarországon nincsenek olyan hideg telek, hogy egy normális minőségű olaj elkezdjen dermedni. Sűrű lesz? Persze. De dermedni nem fog és 2 decinél több sehogy sem fog maradni.


És nem, benzinesnél nem lesz kormos, mert a benzin nem kormol. Nyilván egy picit sötétebb lesz, de ha jó állapotú a motor, akkor a sötétebb szín nem lesz annyira feltűnő, hogy egy laikus különbséget tudjon tenni aközött és a vadi új olaj között. Főleg ha fehér zsebkendőre keni az illető, ami miatt még világosabbnak tűnhet.

2021. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Morzsi007 ***** válasza:
69%
Utolsó, kend akkor a hajadra ne használj fehér zsebkendőt, inkább egy sötétebb rongyot, azon látszik mennyire elhasznált. Te szoktál cserélni olajat vagy elviszed valahová az autódat? Őszintén válaszolj. Fogalmad sincs arról amit irogatsz.
2021. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13 Fekete rongy meg pont az ellenkezőjét váltja ki, sötétebbnek fog tűnni a valósnál.


Magam cserélem. Autószerelő vagyok, és te?

2021. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Morzsi007 ***** válasza:
69%
Épp azért írtam a fekete rongyot, mert a fehérrel bajod volt. Én is magam cserélem közel 20 éve, két autónk van, amit írtam azt megtapasztaltam. Én meg nem vagyok autószerelő. 😉
2021. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a sajátodat te cseréled, az 20 éve, az nem egy kifejezetten nagy tapasztalat, már ne haragudj. De ha szerinted annyi olajcsere, amennyit én megcsinálok egyetlen hónap alatt (maximum) profivá és szakértővé tesz téged, hát egye fene, én nem akarom elrontani a lelkesedésedet.


Értem amit mondasz és a tapasztalatodat is elhiszem. Én csak azt mondom, hogy 1-2 típuson lecserélni az olajat párszor nem tesz szakértővé. Én sem vagyok az, de az én tapasztalatom legalább általános, jópár tucat különböző autótól származik.

2021. ápr. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Morzsi007 ***** válasza:
69%

Egy szóval nem mondtam, hogy szakértő vagyok, olajcseréről beszélünk nem motorfelújításról. Attól, hogy autószerelő vagy, még lehetsz pancser, ismerek párat meg hivatalos szervizekről is van tapasztalatom, és nem túl jók, na mindegy. Természetesen van kivétel is, téged nem ismerlek. Először a kérdésre válaszoltam, hogy lehet ellenőrizni egyszerűen az olajat csere után, hogy új az olajat egyáltalán kicserélték-e. Te a kérdésre válaszoltál valamit?

Ha valakinek nem tetszik, akkor ellenőrizze máshogy, ahogy tudja. Egy friss olaj, tiszta világos barna, szennyeződésmentes, ezen ne is vitatkozzunk, főleg egy fehér rongyon vagy zsebkendőn, 10000km után már nagyon nem olyan. A benzines autó nem kormol írtad, a kipufogója soknak mégis fekete belülről, nyilván nem jön belőle fekete füst, mint a dízelből. Az olaj mitől lesz sötétebb, kedves szakértő, megkérdezhetem? Komolyan.

2021. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!