Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 5-10 éves autót venni...

Érdemes 5-10 éves autót venni jól működő 21 éves helyett? ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 21 éves Honda Civic-em. Különösebb baj nincs vele, 160 ezer km van benne (egygazdásan vettem régebben, nagy eséllyel nincs visszatekerve) így a motor még vélhetően egy jódarabig fogja bírni, de egyre több kisebb gond van vele amire már rámegy a gatyám:

- ablakemelő szétment: 15-20 ezer javítási költség mindennel együtt

- ABS szenzor szétment: 20 ezer ft az új szenzor plusz beszerelés utánajárás stb

- vízpumpaszíj görgője szétment aztán szíj elszakadt, 45 ezer

- nemsokára vezérműszíjcsere az megint min 20-30 ezer


plusz a kopó alkatrészek: gumi, akkumulátor, motorolajcsere, fékbetétek, gyertyák stb...


Mindezt egy 21 éves autóra kell költenem...


1,5 év műszaki van még rajta jelenleg.


Bárkivel beszélek azt mondja, hogy addig kell vele menni - és költeni rá... - ameddig javítható, ameddig átmegy a műszaki vizsgán, illetve ameddig szét nem rohad az egész.


Illetve gyakran az a vélekedés, hogy ha vennék pár millióért egy -10 éves autót arra is kb ugyanennyit költenék, mert kisebb hibák azzal is megesnek... tehát csak rosszabbul járnék.


Új autót nem akarnék venni, mert az túl sok lóvé lenne.


Mi a véleméynetek?



2021. ápr. 30. 06:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10-es:


Eh...igen ettől nagyon tartok én is. Ahogy írtam csóró helyen élek és kb az egész megyében ha van 5 autóelektromos műhely/szervíz akkor már lehet sokat mondtam. Azok se foglalkoznak sokmindennel inkább csak cserélgetnek, gyors melókat csinálnak. Ha bemennék oda egy újabb autó motorelektronikai gondjával akkor az leeht hogy kellemetlenebb összeg lesz mint amiket fentebb írtam a görgőre meg az ablakemelőre...

2021. ápr. 30. 08:56
 12/15 krwkco ***** válasza:
100%

Mielőtt áttérsz egy fiatalabb autóra, tegyél egy összehasonlítást a kopó illetve a jó eséllyel meghibásodó alkatrészek árai között. Lehet, hogy az derül ki, hogy a mostani javítási költségeid jóval nagyobbak lennének ha 5-10 éves autód lenne.

Más. Egy benzines autónál az egyetlen nagyértékű kopó alkatrész: a karosszéria. Ha az közelít az élettartama végéhez, azaz több ponton szerkezetileg rozsdásodik, akkor megfontolandó, hogy az ember megváljon az autótól.

2021. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
AZ 5 éves e még a 10 éves értékvesztése ennél jóval több lesz, ha megéri neked azt a nem kevés plusz pénzt akkor cseréld le, ha csak spórolni szeretnél akkor nem ez a legjobb megoldás.
2021. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem rozsdál vészesen, tartsd meg és javvíttasd meg a fennt említett dolgokat! Ez semmiség. Új autó mindig lutri, plusz az átírás, magasabb biztosítás...amiből azt átíratod ezt rendberakod ;-) magam 28 éves autóval járok, imádom minden pillanatát, sosem adnám\cserélném el semmire
2021. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

Vásárlásra, szomszéd településre átjárni jó a régi autó ameddig szét nem esik. Havi szinten 2-3.5 ezer km-t eljárni vele már nem felelne meg a régi. Akkor cseréltem le a 22 éves autót amikor sorra elkezdte kicsapkodni a biztosítékokat. Lóg mindene. Nem is biztonságos főleg a fékek miatt.

Nem vagyok gyűjtő, sem márka fanatikus. 9 éves autó lett helyette.

Meg lehet csináltatni a régi autót, hogy patent állapotban legyen, de az rengeteg idő és pénz. Nekem a havi 2-3.5 ezer km-es járkálások mellett erre a javításokra nincs időm. Ide-oda bejelentkezni, időpontokat kérni + majd ekkor, majd akkor tud vele a szerelő foglalkozni stb. 2 napnál tovább nem eshet ki az autó (kivétel: szombat, vasárnap, ünnepnap). Hétfőtől péntekig folyamatos használatban kell lennie.

2021. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!